Spor

Dünyanın En Çok Kazanan Sporcuları Belli Oldu


Spor

Dünyanın en önemli ekonomi dergileri arasında gösterilen Forbes, en çok para kazanan sporcuları açıkladı. Yeşil sahaların yıldızlarından basketbol oyuncularına kadar onlarca kişinin yer aldığı listede Ronaldo 88 milyon dolar ile ilk sırada.Ekonomi dergisi Forbes, dünyada en çok kazanan sporcuları açıkladı. Listede ilk sırada, bu yıl Şampiyonlar Ligi kupasını müzesine götüren Real Madrid’in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo bulunuyor. Ronaldo, takımından yıllık 56 milyon dolar kazanırken, sponsorluk gelirinden de hesabına 32 milyon dolar para girişi oluyor.

Portekizli yıldızı, yeşil sahalardaki rakibi Messi takip ediyor. Messi’nin yıllık kazancı 81.4 milyon dolar. Listenin üç numarasında NBA takımlarından Cleveland Cavaliers’ta forma giyen ABD’li basketbol oyuncusu LeBron James yer alıyor. James’in yıllık kazancı 77.2 milyon dolar. Dördüncü sırada ise 67.8 milyon dolar ile İsviçreli tenisçi Roger Federer bulunuyor.

Amerika’da Oklahoma City Thunder basketbol takımında forma giyen Kevin Durant ise Federer’i takip ediyor. Durant’ın geliri 56.2 milyon dolar. Sırp tenisçi Novak Djokovic de 55.8 milyon dolarla listeye giren oyuncular arasında. NBA takımlarından Los Angeles Lakers’ın formasını giyen ABD’li emekli basketbolcu Kobe Bryant da 50 milyon dolar ile 10 numarada yer alıyor.

2016’nın En Çok Kazanan Sporcuları

Oyuncu Adı Geliri (Milyon Dolar)

Cristiano Ronaldo (Futbol): 88
Lionel Messi (Futbol): 81.4
LeBron James (Basket): 77.2
Roger Federer (Tenis): 67.8
Kevin Durant (Basket): 56.2
Novak Djokovic (Tenis): 55.8
Cam Newton: (A.Futbolu): 53.1
Phil Mickleson (Golf): 52.9
Jordan Spieth (Golf): 52.8
Kobe Bryant (Basket): 50