Düşük riskli il sayısı artıyor

0 7

[ad_1]


Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda, Isparta’nın risk kategorisinde “mavi” iller arasına geçtiğini belirtti.


Isparta’da ilk doz aşılanma oranının yüzde 75’in üstüne çıktığını aktaran Koca, “Bu ilimizle beraber düşük riskli il sayımız 22’ye terfi etti” ifadesini kullandı.


 


 


Koca, Malatya’da ise 18 yaş ve üstü nüfusun minimum bir doz aşı olma oranının yüzde 65’in üzerine çıktığını belirterek, bu kentin COVID-19 Risk Haritası’ndaki renginin artık turuncu yerine sarı bulunduğunu deklare etti.


 


Siirt ve Iğdır, turuncu oldu


Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, Siirt ve Iğdır’ın “devasa yükseklikte” risk seviyesinden, “yüksek” risk seviyesine indiğini de söylemiş oldu.


Koca, “Siirt ve Iğdır, yüzde 55’in üstüne çıkan ilk doz aşılanma oranıyla devasa yükseklikte risk seviyesini yüksek risk seviyesine indirdi. Siirt ve Iğdır turuncu iller içinde” açıklamasında bulunmuş oldu.


 
[ad_2]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku