E Devlet Çalışma Hayatım Nedir? Çalışma Hayatım Hizmeti Neye Yarar?

0

E Devlet Çalışma Hayatım Nedir? E-devletteki Çalışma Hayatım hizmeti neye yarar? Çalışma Hayatım hizmeti ile hangi bilgilere bakılır? Çalışmaya başlama, sigorta, emeklilik işlemleri gibi iş hayatı ilgilendiren hizmetlerin bir bütünü olarak ifade edebileceğimiz bu hizmet sayesinde ne zaman emekli olacağınızı da öğrenebiliyorsunuz.

E Devlet Çalışma Hayatım Nedir?

Yeni hizmete alınan uygulamada iş arama, çalışmaya başlama, sigorta, emeklilik, mesleki yeterlilik gibi çalışma hayatına dair tüm iş ve işlemler bir arada yer alıyor. “Çalışma Hayatım”da Milli Eğitim Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu, Mesleki Yeterlilik Kurumu, İŞKUR ve SGK hizmetleri bulunuyor.

Hizmete girdiğinizde HİZMETE BAŞLAMA TARİHİNİZ , PRİM ÖDEME GÜN SAYISI , YAŞINIZ ve SİGORTALILIK SÜRESİ karşınıza çıkıyor. Hemen altında ise Emekliliğe kalan yaş ve emekliliğe kalan süre seçeneklerini görebiliyorsunuz.

Çalışma Hayatım Hizmeti Neye Yarar?

Uygulamadaki menüde şunlar var:

Emeklilik İşlemleri
Bireysel Emeklilik ve Otomatik Katılım Sorgulama
Takasbank Bireysel Emeklilik Bilgilendirme İşlemleri

Çalışan
Bordro bilgileri
Dil Tazminatı bilgileri

SGK Borçlarınız
Genel Sağlık Sigortası (GSS) Borçları

Sağlık Tedavi
Sağlık Güvencesi Hak Sahipliği
Son Tedavi Bilgileriniz
Son Reçetenizin Bilgileri

İş Arıyorum
İŞKUR Kayıt Bilgileri, İŞKUR İş Başvurusu Bilgileri, Kurs ve Eğitim Programları, İş İlanları ve Başvuruları

Yapılandırma İşlemleri
7256 Sayılı Kanun Kapsamında SGK Borçlarının Yapılandırılması, 7326 GSS Yapılandırma Borç Sorgulama ve Döküm Alma, 7326 Sayılı Kanun Kapsamında SGK Borçlarının Yapılandırılması

Yetkinliklerim
YÖK Mezun Bilgileriniz veya MEB Öğrenci Bilgileriniz
Mesleki Yeterlilik Belge Bilgileriniz

Bildirimler

Emekliler İçin Çalışma Hayatım

Emekliler “Emeklilik İşlemleri” modülünden 4A, 4B, 4C aylık bilgilerini, aylık kesintilerini, bir aylık maaş tercihlerini, aylık bilgilerine ilişkin barkodlu belge alma işlemlerini, banka ve adres değişikliği taleplerini, hareketsiz ve blokeli emekli maaş sorgulama ve iade başvurusu gibi işlemleri gerçekleştirebiliyor.

Çalışanlar İçin Çalışma Hayatım

Çalışanlar ise çalışan modülünden 4A, 4B, 4C tescil bilgilerine erişebiliyor. Ne zaman emekli olabileceğini, 4C bordro, dil tazminatı, 4A/4B iş göremezlik ödemesi bilgilerini sorgulayabiliyor. Şahıs ödemeleri, esnaf ve sanatkar sicil/oda bilgileri ve iş yeri kaydı/borcu yoktur belgesi sorgulama/doğrulama hizmetleri alabiliyor.

Çalışma Hayatım Diğer Hizmetler

“Çalışma Hayatım”da ayrıca sağlık güvencesi hak sahipliği, tedavi bilgileri, reçete bilgileri, ilaç kullanım süreleri, optik cam/çerçeve, diş protez hakkı ve medikal malzeme bilgileri, istirahat raporu, İŞKUR kayıt bilgileri, iş ilanları ve başvuruları, kurs/program ilanları, SGK borçları ve yapılandırma, MEB, YÖK, öğrenci ve mezuniyet bilgileri, mesleki yeterlilik belge bilgileri işlemleri yapılabilecek

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku