Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

ECB dijital paranın bankanın hedeflerini destekleyip desteklemeyeceğini değerlendirecek

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 ECB dijital paranın bankanın hedeflerini destekleyip desteklemeyeceğini değerlendirecek
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Lagarde, Avrupa Parlamentosunda (AP) ECB’nin 2018 Yıllık Raporu’nun sunumunu yaptı.

Dijital paralar konusunda fırsatları ve zorlukları araştırmak için ocak ayında Eurosystem içinde bir ekip oluşturduklarını hatırlatan Lagarde, “Merkez bankasına ait bir dijital paranın kamuya hizmet verip vermeyeceğini ve ECB’nin hedeflerini destekleyip desteklemeyeceğini değerlendirmek istiyoruz.” diye konuştu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Lagarde, dijitalleşme ve iklim değişikliğinin, hazır olup olmadığına bakmadan, herkesi etkileyeceğine işaret ederek, “Elimizden gelenin en iyisini hazırlamamız gerekiyor. ECB, ödeme hizmetleri ve finansal istikrar için teknolojik gelişmelerin potansiyelini ve etkilerini değerlendirmekte ve aynı zamanda bu tür yeniliklere aktif bir katkı sağlamaktadır.” değerlendirmesinde bulundu.

ECB Başkanı Lagarde, diğer beş merkez bankası ve Uluslararası Ödemeler Bankası (BIS) ile birlikte bu alandaki deneyimlerini paylaşacaklarını anlatarak, dijital para birimlerinin potansiyel kullanımını değerlendireceklerini söyledi.

ECB Yönetim Kurulu’nun, ECB’nin yetkisi doğrultusunda fiyat istikrarını sağlamak için kararlı bir şekilde hareket ettiğini vurgulayan Lagarde, “Para politikası kasabadaki tek oyun olamaz ve olmamalıdır.” ifadesini de kullandı.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap