Efsanevi Oksana Chusovitina büyük spora dönmeye karar verdi

Jimnastikçi Instagram'da "Herkese söylemek istiyorum, 2022 Asya Oyunları'na hazırlanmaya karar verdim. Kariyerimi Özbekistan'a madalya almadan tamamlayamam" diye yazdı.

0

Chusovitina’nın Tokyo Olimpiyatlarından sonra büyük sporu bıraktığını hatırlayın. Sekizinci Olimpiyat’a katılan sporcunun performansı Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. O şimdi 46 yaşında.

“Şimdi hepsi bu. Buna geri dönmeyeceğim. Zaten 46 yaşındayım! Yapacak çok işim var, yetişme zamanı” dedi.

Olimpiyatların arifesinde Özbek spor yetkilileri, Özbekistan milli takımının bayrak taşıyıcılarının etrafında anlaşılmaz bir sıçrama yaptı. İlk başta Chusovitina olması gerekiyordu, ancak kelimenin tam anlamıyla birkaç saat içinde yerini tekvando sporcusu Nigora Tursunkulova aldı. Bu kararın açıklaması yok. Yetkililer, savunmada, açılış töreninden birkaç gün sonra performans sergilemek zorunda kalacak olan sporcunun durumuyla ilgilendiklerini söyledi.

Daha fazla mesaj

Son Ligue 1 puan durumu: 410 milyon dev, büyük bir zaferle…

Beşiktaş 2-1 Galatasaray derbisi özet izle! Derbiye damga…

                         Efsanevi Oksana Chusovitina’nın büyük spora geri dönmeye karar verdiğini bildirdi.

 

Chusovitina’nın da uzun zamandır bir hayali var – Taşkent’te kendi jimnastik okulunu açmak. Ancak, uzun bir süre için başkentin khokimiyat’ı ona bu konuda yardımcı olmadı. Ancak geçtiğimiz günlerde Özbekistan Cumhurbaşkanı bu konuya müdahale etti ve böyle bir okulun düzenlenmesi talimatını verdi.

Ayrıca, Tokyo Olimpiyatları’ndan döndükten sonra Oksana Chusovitina, “Özbekistan’ın Onurlu Antrenörü” unvanını aldı.

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku