Elton John, ‘Şimdiye Kadar Yaptığım En İyi Kayıtlardan Biri’ni Yayınladı – Stevie Wonder ile Düet!

"Finish Line", Elton John'un yaklaşan albümü The Lockdown Sessions'da yer alacak.

0
Yıllarca çeşitli işbirliklerinden sonra Elton John ve Stevie Wonder ilk çıkışları için bir araya geldi.

 

Efsanevi piyano adamları, John’un yakında çıkacak olan The Lockdown Sessions albümünden Perşembe günü “Finish Line” adlı yeni bir şarkı yayınladı ve “Rocket Man” şarkıcısının şimdiye kadar yaptığı favorilerden biri olduğunu söylediği bir parça.

 

74 yaşındaki John yaptığı açıklamada, “‘Finish Line’ ile daha fazla gurur duyamazdım – şimdiye kadar yaptığım en iyi kayıtlardan biri olduğunu söyleyecek kadar ileri giderdim” dedi. “Stevie’nin sesi, onu duyduğumu hatırlayabildiğim kadar iyi – tekrar 17 yaşında gibi geliyor, vokallerinde saf bir neşe ve coşkuyla şarkı söylüyor.”

Parça, Dua Lipa , Miley Cyrus , Lil Nas X ve Stevie Nicks gibi sanatçılarla 22 Ekim’de yayınlanacak olan The Lockdown Sessions’da yer alacak 16 şarkıdan biri.

71 yaşındaki Wonder, “I Guess That’s Why They Call It the Blues” şarkısında armonika çalmış ve “That’s What Friends Are For” adlı yardım kaydında birlikte çalışmış olsalar da, “Finish Line” John ile ilk düetini oluşturuyor.

 

John yaptığı açıklamada, “Büyülü bir süreçti. Stevie ile işbirliği yapmayı her zaman sevmişimdir ve 50 yıllık dostluktan sonra nihayet tam anlamıyla bir düet yapabildiğimiz için çok mutluyum” dedi. “Bana karşı her zaman çok nazik ve tatlıydı ve yeteneği gülünçün ötesinde. ‘Finish Line’da vokal ve enstrümantal olarak yaptıklarını dinlediğinizde, bunun gerçek bir dahi olduğunu düşünüyorsunuz.”

Bu arada Wonder, kendi ifadesinde John için “şarkı söylemek, piyano ve armonika çalmak hem bir zevk hem de bir onur” olduğunu söyledi.

 

Wonder, “Gerçekten bu yaşam yolculuğunda tanıştığım müziğin, yaşamın, dostluğun ve aşkın en büyük ruhlarından biri oldu” dedi. “Gerçek sanat ve aşk gibi müzik, birçok yaşam boyu sürecek sonsuz bir bağlılığa eşittir. Elton, ‘Finish Line’ şarkısını söylerken sesini duyan herkes, bilgeliğini, acını, ruhunu, sevgini ve aynı zamanda direncini duyacak ve hissedecek… o.”

 

John, bu Cumartesi yayınlanan Apple Music 1’de Elton John’un Rocket Hour programının bir bölümünde yapımcı Andrew Watt ile yaptığı konuşmada şarkının yolculuğunu daha da derinleştirdi.

 

 

 

Yıldız, melodiyi sözlerden önce yazdığı için şarkının “olağandışı bir yazım yolu” ile ortaya çıktığını söyledi, ki bunu genellikle yapmıyor. Ayrıca Wonder’ın yalnızca armonikaya katkıda bulunmakla yetindiğini de kaydetti – ancak The Sunday Service Choir’i aralarına kattıktan sonra Wonder da şarkı söylemeye karar verdi.

 

John, “Benim için yaptığım en büyük kayıtlardan biri olduğunu düşünüyorum” dedi. “Çünkü A, bu Stevie Wonder ve Stevie’yi tekrar 17 yaşındaki gibi konuşturdun. Sesindeki saf neşe, büyülü, büyülüydü, bu şeyin bir araya gelme şekli bir dizi kazaydı. Bu albümle gurur duyuyorum çünkü onu çok seviyorum. Bana karşı her zaman çok nazik ve çok tatlıydı, yeteneği gülünçün de ötesinde.”

 

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku