Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Emekliye Banka Promosyonu

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Emekliye Banka Promosyonu
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kıdem tazminatı konusunun, çalışma hayatının temel sorunlarından biri olduğunun altını çizdi.

40 yıl önce İş Kanunu’yla Kıdem Tazminatı Fonu’nun kurulmasının tavsiye edildiğini fakat bugüne dek bu fonun kullanılamadığına dikkat çeken Bakan Müezzinoğlu, 65. Hükümet programında da yer alan çalışmanın, referandumdan sonra yeniden düzenleneceğini açıkladı

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Müezzinoğlu ayrıca şunların da altını çizdi:

“Herkes şunu diyor artık ‘Mutlaka bir fon kurulmalı ama bu fon kurulurken bana daha çok nasıl yarar.’ Öbürü de ‘Ben daha güvenceli nasıl olurum.’ diyor. Burada bizim de hakem rolü üstlenen bir pozisyonla güvenceli olmalı, hakkaniyetli olmalı ve alın terinin hakkını koruyabilmeli. Şu anki kıdem tazminatı, alın terinin hakkını korumuyor. Şu andaki kıdem tazminatından istifade eden çalışan sayımız üçte birin altında. Yüzde 75’i kıdem tazminatından yararlanamıyor. Böyle bir sistem doğru değil.”

Müezzinoğlu, çalışanların tamamının hak ve hukukunu koruyan, sürdürülebilir ve geliştirilebilir Kıdem Tazminatı Fonu’nu, bu yıl içinde hayata geçirmeyi ana hedefleri olarak belirlediklerini kamuoyuyla paylaştı.

 

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap