Emekliye Banka Promosyonu

0

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kıdem tazminatı konusunun, çalışma hayatının temel sorunlarından biri olduğunun altını çizdi.

40 yıl önce İş Kanunu’yla Kıdem Tazminatı Fonu’nun kurulmasının tavsiye edildiğini fakat bugüne dek bu fonun kullanılamadığına dikkat çeken Bakan Müezzinoğlu, 65. Hükümet programında da yer alan çalışmanın, referandumdan sonra yeniden düzenleneceğini açıkladı

Müezzinoğlu ayrıca şunların da altını çizdi:

Daha fazla mesaj

Sadakatsiz 36. Bölüm Fragmanı İzle Kanal D 27 Ekim Youtube…

Lille Sevilla Maçı Canlı İzle Şifresiz Exxen Tv…

“Herkes şunu diyor artık ‘Mutlaka bir fon kurulmalı ama bu fon kurulurken bana daha çok nasıl yarar.’ Öbürü de ‘Ben daha güvenceli nasıl olurum.’ diyor. Burada bizim de hakem rolü üstlenen bir pozisyonla güvenceli olmalı, hakkaniyetli olmalı ve alın terinin hakkını koruyabilmeli. Şu anki kıdem tazminatı, alın terinin hakkını korumuyor. Şu andaki kıdem tazminatından istifade eden çalışan sayımız üçte birin altında. Yüzde 75’i kıdem tazminatından yararlanamıyor. Böyle bir sistem doğru değil.”

Müezzinoğlu, çalışanların tamamının hak ve hukukunu koruyan, sürdürülebilir ve geliştirilebilir Kıdem Tazminatı Fonu’nu, bu yıl içinde hayata geçirmeyi ana hedefleri olarak belirlediklerini kamuoyuyla paylaştı.

 

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku