Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Emekliye ikramiyeyi Sağıroğlu önceden bildi!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Emekliye ikramiyeyi Sağıroğlu önceden bildi!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 7 Haziran seçimlerinde proje olarak sunduğu ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun noter huzurunda imzaladığı protokolde de yer alan ’emeklilere bayram öncesi’ ikramiye projesini AKP çalarak, seçim yatırımı olarak kullanmaya başladı. Fakat onu da yanlış çalarak, espiri konusu oldu. CHP’nin emekli vatandaşlara vaadi, her bayram öncesi ‘bir maaş ikramiye’ sözü AKP tarafından bayram öncesi 1.000 TL diye duyurularak halka sadaka gibi sunuldu.

BAĞIMSIZ GAZETE YAZARI YİNE BİLDİ

Daha önce Halk Bankası‘nda yapılan yolsuzlukları daha önceden bilen (buradan okuyabilirsiniz.) ve bir çok ekonomik krizi önceden bilen eski banka yöneticisi ve Bağımsız Gazete yazarı Temel Sağıroğlu, bu kez de ikramiye ile ilgili yazdığı yazının 2 gün sonrasında ikramiye kararı çıktı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Bağımsız Gazete Yazarı Sağıroğlu Halk Bankası iddialarını gündeme taşımıştı

Temel Sağıroğlu, yaptığı analizlerle gündemi sarsabilen bir yazar. Daha önce 16 Nisan Referandumu’nun ardından 657 sayılı memur yasasının değişeceğini ve bir çok memurun mesleğinden edileceğini yazan Sağıroğlu, referandumdan sonra AKP hükümetinin Tayyip Erdoğan‘ın, “657’de değişiklik gerekiyor” sözlerinin ardından 657 sayılı kanunu değiştirmesiyle gazetecilikte ışığı parlamaya başladı. Reza Zarrab’ın ABD’de tutuklanmasının üzerine ise ‘Halk Bankası‘na dair bir takım iddialarda bulunan Sağıroğlu’nun iddiaları yine gerçekleşmiş ve takipçilerinde kısa sürede çok büyük yükselme gözlendi.

Geçtiğimiz hafta 28 Nisan’da yazdığı ‘Madde madde: 25 Haziran’dan sonra neler olacak?‘ başlıklı yazısında AKP’nin seçimi kazanmak ve iktidarını güvence altına almak adına bir takım girişimlerde bulunacağı ve bunun ışığında emekli vatandaşlara ikramiye dağıtacağını iddia etmişti. Bir gün sonra AKP kanadından ‘emeklilere ikramiye‘ haberinin gelmesinin ardından Bağımsız Gazete ve Temel Sağıroğlu yine bir gazetecilik başarısına imza atmış oldu.

Gündemi öğrenmekten ziyade gündemi ileriden takip etmek için Bağımsız Gazete‘yi sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın…

İlgili haberlerimiz:

 

Madde madde: 25 Haziran’dan sonra neler olacak?

Bağımsız Gazete Yazarı Sağıroğlu Halk Bankası iddialarını gündeme taşımıştı

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap