Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Emre Yılmaz gençliği bırakıp vekilliğe mi zıplıyor?

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Emre Yılmaz gençliği bırakıp vekilliğe mi zıplıyor?
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanlığı‘na ikinci kez aday olup kazanan Emre Yılmaz hakkında bir süredir ‘istifa etti, vekil adayı oldu’ haberleri geliyordu. Bugün CHP milletvekili aday adaylarının olduğu bir listede ise Mersin iline kayıtlı Emre Yılmaz ismi yer alması kafaları karıştırdı.

Cumhuriyet Halk Partisi Yozgat İl Örgütü eski Başkanı Özgür Emre Çodar‘ın sosyal medya hesabı Facebook’tan paylaştığı görselde Emre Yılmaz‘ın milletvekili adayı olduğu görülüyor. Çodar, paylaştığı fotoğrafın üstüne şu sözleri de ekledi:

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“Daha dün Kenan OTLU niye diye soranlara, Kenan oldu diye Emre’yi destekledim diyenlere bir önceki paylaşımım gelsin. Menfaat için gençliği satanlara gelsin. Evet, Emre Yılmaz milletvekilliği için gençlik kollarını kullanmış ve onu destekleyen tüm kardeşlerim buna alkış tutmuşsunuzdur. Gençliğe borcunuz var gençliğe ihanetiniz var . Ve unutmayın ki ben sizi hiç unutmayacağım. Bu hesap bugün değilse illaki bir gün sorulacak. Emre Yılmaz, vekil ol yanındayım gençliği bırak dedim dinlemedin beni kâle almadın bak yine söylüyorum deli kanlı ol vekil adayı oldum de yine yanındayım bak olmayacak iş yapıyorum. Ama sende o cesaret yok kardeşim. Senden genel başkan olmaz. seninle 2019 ruhu yakalanmaz. İşine bak ta bizde memleket sevdasına düşelim…”

İşte o paylaşım:

GENÇLİK BASAMAK, EMRE YILMAZ MİLLETVEKİLİ ADAYI OLDU

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kongre takviminin başlamasıyla birlikte örgütlere, “Kimsenin şahsi ikbalini düşünme zamanı değildir. Mesele artık memleket meselesidir. ‘Ben ne olacağım?’ diyenler ve milletvekilliği için istifa edecekler kongrelerde yönetimlere aday olmasınlar.” demesine rağmen Emre Yılmaz‘ın bu davranışı Genel Başkan Kılıçdaroğlu‘nu rahatsız ettiği düşünülüyor.

Kulislerde uzun zamandır Kemal Kılıçdaroğlu ile Emre Yılmaz‘ın arasının açık olduğu, Kılıçdaroğlu‘nun Yılmaz’a kızgın olduğu konuşuluyordu. Kılıçdaroğlu‘nun tepkisinin sebebinin bu olay olup olmadığı ise halen bilinmiyor.

Örgüt içerisinde üyeler arasında Yılmaz‘ın ‘Gençliği basamak olarak kullandığı’ tartışmaları yükseliyor. Bu tartışmaların üzerine Emre Yılmaz yakınları aracılığıyla örgüte, ‘aday değilim’ mesajı göndermişti. İlerleyen süreçlerde olayların daha da kızışacağı, Emre Yılmaz‘ın zora düşeceği düşünülüyor.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap