Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

En başarısız okullar Akp döneminde kuruldu

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 En başarısız okullar Akp döneminde kuruldu
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

ODTÜ, YÖK ve uluslararası verilerden yola çıkarak Türkiye’deki üniversitelerin başarı düzeylerini ölçen bir kuruluş olan University Ranking by Academic Performance’ın (URAP) verilerine göre Türkiye’nin en başarısız devlet üniversitelerinin hepsi AKP döneminde kuruldu.

En başarısız okullar Akp döneminde kuruldu

Aralarında iktidarın bölmek istediği Gazi ve İstanbul üniversitelerinin de olduğu en başarılı üniversitelerin hepsi ise AKP öncesine ait. 2017 dizilişine göre en başarılı devlet üniversitesi ODTÜ olurken, en başarısız devlet üniversitesi de, Bandırma 17 Eylül Üniversitesi oldu. “Rektörler kep yerine sarık taksınlar” diyen Ahmet Ağırakça’nın rektörlüğünü yaptığı Mardin Artuklu Üniversitesi de en başarısız ikinci üniversite oldu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

2017-2018 listesine göre en başarılı ilk 20 üniversitenin hepsi 2000 yılından önce kuruldu. O üniversiteler şunlar: ODTÜ, Hacettepe Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Selçuk Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Fırat Üniversitesi, Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi.


Bursa Haber | Bursa Haberleri |Bursa Haberler| Bursa | Son Dakika | 2018

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap