En İyi Romantik Filmler (Netflix)

Netflix'te Aşkın Ölmediğini Hissettirecek En İyi Romantik Filmler. Netflix'in en romantik tekliflerinden biriyle film gecesinde kıvılcımı geri getirin.

0

Kabul etmeye hazır olsanız da olmasanız da herkes bir aşk hikayesini sever . Sona nasıl varırsak, mutlu ya da hüzünlü olsun, en insani hikayeler, kalbimizi açıp bir parçasını başka birine verdiğimiz hikayelerdir. Ve hayır, belki de bir tiyatroya gidip insanların gözlerinizi kamaştırdığını görmelerine izin vermek istemiyorsunuz çünkü Hollywood, onlar gibi sadece evlenmek isteyen çiftlerin yolunu açan 20. yüzyıldaki iki ırklı bir çiftin hikayesini yakalamıştır. (oh, sanırım az önce kendimize söyledik). Bunun yerine, bunu evinizin rahatlığında yapın: kanepeniz, gözyaşlarınız, ayrıcalığınız, kahretsin.

Netflix, tarihi aşk romanlarından romantik komedilere ve aradaki her şeye kadar seçebileceğiniz eksiksiz bir kütüphaneye sahiptir . Mendillerde hıçkıra hıçkıra ağlamak ya da belki de sadece iki kişiyi koridordan aşağı çekmek için gereken tüm tuhaflıklar hakkında kıkırdamak istiyorsanız, o zaman sizin için bir listemiz var.

Bu listeden tüm çeşitlerin romantizmini bekleyin: çarpık, yasak, tarihi vb. Seksi soygunlardan sıkı dramlara ve genç aşkın ilk yüzlerinde geçen gençlik romantizmlerine kadar bir diziden bahsediyoruz. Eğer çiftseniz, bu filmler piyasadan uzakta olduğunuza şükretmenizi sağlayacak ve eğer aşkı arıyorsanız, gerçek aşkın bolca orada olduğunu size hatırlatacaklar. Biraz şarap, biraz çikolata, biraz istiridye – hangi afrodizyak seviyorsanız – oturun ve ayaklarınızı yerden kesmek için play tuşuna basın.

Bir Geyşa’nın anıları

 

Bu görsel açıdan çarpıcı dönem dramasında, bir balıkçının kızı, hayatı sadece rekabetler, II. Hepsinin altını çizmek, on yıllar boyunca oynanan ve aşkın bir sonla biten, kapsamlı bir yasak romantizmdir.

 

Guernsey Edebiyat ve Patates Kabuğu Derneği

 

Lily James, bu zarif dönem romantizminde, II. Dünya Savaşı sırasında Guernsey’in işgali sırasında kurdukları kitap kulübü hakkında yazdığı bir grup adalı ile hayat değiştiren bir bağ kuran yazar Juliet Ashton’ı canlandırıyor. Juliet, kulübün bir üyesi olan Dawsey Adams ile mektuplaşmaktadır, ancak şahsen tanıştıklarında kıvılcımlar uçuşur ve onu nişanını yeniden gözden geçirmeye zorlar.

 

Alacakaranlık

Seni bununla mı trolledik? Birazcık. Ama bizi dinleyin: Alacakaranlık bu yaz Netflix’i vurduğunda, katı kalpli izleyiciler bile aradaki hafıza şeridinde yürümeye can atıyordu. Bella Swan’ın genç vampir Edward Cullen ile yaşadığı eziyet dolu romantizminin hikayesi, vampirleri yeniden havalı yapan ve iki film yıldızının (Kristen Stewart ve Robert Pattinson) kariyerlerini başlatan kültürel bir fenomendi. Kendinizi kültürel okuryazar olarak tanımlıyorsanız ve Alacakaranlık’ı izlemediyseniz, onu izlemek kesinlikle size düşüyor.

 

Kırk Bir’in Dansı

Patlayıcı bir Meksika skandalının gerçek hikayesine dayanan bu trajik romantizm, eşcinsel erkeklerin katıldığı ve polis tarafından basılan 1901’de düzenlenen gösterişli bir parti olan Kırk Bir’in Dansı’na giden olayları dramatize ediyor. Partiye katılanlar toplumun üst tabakasının üyeleri olduğu için hükümet olayı gömmeye hevesli olsa da, Meksika’nın damadının görevdeki başkanının katılımıyla basın hikayeyi kırmaya kararlıydı. Gösterişli ve erotik, Dance of the Forty One , insan hikayesini Meksika’nın queer tarihinin bu önemli bölümüne yerleştiriyor.

Rodanthe’de Geceler

Büyük ihtimalle annen yıllardır Richard Gere’i seviyordur— Rodanthe’de geceler bunun nedeni olabilir. Gere, Nicholas Sparks’ın ikinci şanslar hakkındaki bu hassas romantizminde üçüncü ekran eşleştirmeleri için Diane Lane ile yeniden bir araya geliyor. Lane, arkadaşının hanına göz kulak olmak için Kuzey Carolina sahil kasabasına süpürülen sorunlu bir kadın olan Adrienne Willis’i oynuyor; burada tek konuğu huysuz Dr. Paul Flanner (Gere). Bir kasırga kıyıya yaklaştığında kıvılcımlar uçuşur.

Adamı Tutmak

Aktivist Timothy Conigrave’nin bir anısına dayanan Holding the Man , Conigrave’in uzun zamandır ortağı olan John ile Melbourne’deki okul günleri sırasında başlayan ve AIDS krizi sırasında trajik bir şekilde biten romantizminin hikayesidir. Çiftin bağnaz bir dünyada özgürce sevme mücadelesini hareketli bir şekilde izleyen film, onların kapsamlı aşk hikayesini dürüstlük ve şefkatle takip ediyor.

Zaman Yolcusu’nun Karısı

Audrey Niffenegger’in çok satan romanından uyarlanan bu romantizm, zaman içinde kontrolsüzce sürüklenmesine neden olan nadir bir genetik bozukluğu olan bir kütüphaneci olan Henry (Eric Bana) ve hayatının aşkı Clare (Rachel McAdams) üzerine odaklanıyor. Henry’nin rahatsızlığı her fırsatta ortak yaşamlarına engeller çıkarırken, film aşk ve zamanın kesişimi üzerine tutkulu bir çalışma inşa ediyor.

Brokeback Dağı

 

Ang Lee’nin trajik romantizmini binlerce kez görmüş olsanız da, 2005’teki fenomeni tamamen kaçırmış olsanız da, Brokeback Mountain asla yaşlanmaz. Annie Proulx’un cesur bir kısa öyküsüne dayanan film, Heath Ledger ve Jake Gyllenhaal’ı muhafazakar Batı Amerika’da onlarca yıl boyunca gizli bir ilişki yürüten iki kovboyu canlandırıyor. Destansı ve yürek burkan Brokeback Mountain , aşıkların gerçek anlamda yaşayamayacağı bir dünyanın psişik bedellerini araştırıyor.

Rebeka

 

Netflix’in Alfred Hitchcock’un Rebecca’sının yeniden çevrimi , orijinalin ürkütücülüğüne bir mum tutamaz, ancak yapabileceği şey, daha buharlı bir romantizm sunmaktır. Daphne Du Maurier’in yeni kocasının merhum karısı tarafından çıldırmış bir kadın hakkındaki ürkütücü psikolojik gerilim filmi, çarpık romantizmdeki kadranı sonuna kadar çevirerek burada aslına uygun olarak işleniyor.

Çılgın Aptal Aşk

Crazy Stupid Love , bir arada üç romantik komedi gibidir. Utançtan ayak parmaklarınızı kıvıracak bir reşit olma hikayesi ve tabii ki La La Land’in kalbinizin kaldırabileceği tüm çekiciliğe sahip bir prequel ile eşleştirilmiş biraz boşanma komedisi var. Ve Ryan Gosling soyunma odasında çıplak. Bu bir şey…

Yasal sarışın

Daha az rom com’dan ve daha çok com’dan (derecenizi alın ve ezik erkek arkadaşınızı geçmişte bırakın). Reese Witherspoon, Harvard’da hukuk diploması almak için California’daki hayatını pencereden dışarı attığından başka bir şey olmayan prototipik aptal bir sarışın hakkındaki komedi filminde rol alıyor. Bir erkeğin peşinden koşmasıyla başlasa da, yasal bir güç merkezi olma potansiyelini fark etmesiyle sona erer.

Eurovision Şarkı Yarışması: Fire Saga’nın Hikayesi

Eurovision’un biraz romantik komedi olduğunu unutmak kolay . Rachel McAdams ve Will Ferrell’in ünlü Eurovision Şarkı Yarışması aracılığıyla ünlü olma umutları olan İzlandalı şarkıcıları canlandırdığı hikaye, en büyük zaferin her zaman yanlarında olan aşkı bulmak olduğunu fark eden iki kişinin yavaş yavaş yanmasını anlatıyor.

Ayrıca elfleri geçmemek için bir PSA lazım olabilir.  Anlayacaksın.

 

Effie Gri

Gerçek bir hikayeye dayanan bu tarihi aşkta, Dakota Fanning, evliliğin duygusal veya fiziksel yakınlıklarından herhangi birine ilgi duymayan etkili bir yazar olan çok daha yaşlı kocasıyla bir evlilik kurmaya çalışan genç bir kadın rolünde başrolde oynuyor. Effie Gray , başroldeki kadının, bir ressamla tutkulu bir ilişki yaşaması ve sonunda evliliğinin feshedilmesiyle sonuçlanan evliliği kötüleşirken yaşadığı psikolojik çaresizliği tasvir ediyor.

Marilyn ile Benim Haftam

Colin Clark (Eddie Redmayne), The Prince and the Showgirl’de yapım asistanı olarak bir iş bulduğunda, kısa sürede kendinden şüphe duyan ama buna hevesli olan yeni evli megastar Marilyn Monroe’nun (Michelle Williams) büyüsüne kapılır. saygınlık ve prestij kazanmak. Üretimde bir duraklama sırasında Colin, bitkin bir Marilyn’i Hollywood’un arkasındaki gergin, güvensiz ve genellikle aptal kadını gördüğü İngiliz kırsalına götürür. Marilyn ile Haftam , yanlış anlaşılan bir ikona şefkatle bir övgüdür.

Harika biri

Gina Rodriguez, bu büyüleyici romantik komedide, uzun zamandır erkek arkadaşı Nate (Lakeith Stanfield) ile yıkıcı bir ayrılığın ardından Batı Kıyısı’nda yeni bir başlangıca hazırlanan bir müzik gazetecisi Jenny olarak rol alıyor. Jenny’nin en iyi arkadaşlarıyla New York’taki son gecesi, mitolojikleştirdiği aşk hikayesi hakkında bazı şaşırtıcı gerçeklere yol açar ve kalp kırıklığı ve kendini sevme hakkında buruk bir hikaye yaratır.

Ay ışığı

Barry Jenkins’in yönettiği bu En İyi Film ödüllü filmde, Miami’nin zorlu bir mahallesinde siyahi, fakir ve queer olarak büyüyen Chiron adında unutulmaz bir genç adamla tanışıyoruz. Chiron’un erkekliğe yönelik çalkantılı yolculuğu, yıllar sonra yetişkin yaşamına kapsamlı bir aşk ve özlem hikayesiyle geri dönen bir sınıf arkadaşıyla yavaş yavaş alevlenen bir romantizm tarafından destekleniyor.

Howard’ın Sonu

James Ivory’nin EM Forster’ın eşsiz klasik romanının kapsamlı uyarlaması Helena Bonham Carter, varlıklı bir ailenin çocuğu olan Paul Wilcox tarafından reddedilen neşeli genç bir entelektüel olan Helen Schlegel rolünde. Helen’in kız kardeşi Margaret (Emma Thompson), Paul’ün ölümü üzerine aileyi Margaret’e miras bırakan hasta annesine yakınlaşır, ancak vasiyet yakında ortadan kaybolur – Margaret, rahmetli arkadaşının dul eşine (Anthony Hopkins) aşık olana kadar. Romantik, tutkulu ve olağanüstü performanslarla dolu olan Howard End , sınıf, ayrıcalık ve cinsiyet üzerine görkemli bir araştırmadır.

Mistik pizza

Dinleyin Julia Roberts, romantik komedilerin kraliçesidir. Sadece başka bir rekabet yok. Ve bunun için teşekkür etmemiz gereken Mystic Pizza var. Mystic, Connecticut’taki gerçek bir pizzacıdan uyarlanan film, büyümek, dışarı çıkmak ve aşkı bulmak için hayatları her türlü dönemeçten geçen üç genç kızı takip ediyor.

Kaçak gelin

Yukarıdaki tüm duyguları tekrarlamak için Julia dur Yanlış gidemezsin. Ama Mystic Pizza’dan on yıl kadar sonra Maggie Carpenter oldu: Aşkta yeterince şanslı bir kadın… Büyük bir şehir muhabiri, müstehcen köşesi için hikayesini yayınladıktan sonra kovulur ve bir, iki veya üç değil, dört tekliften kaçan kadınla resmen tanışmak için yola çıkar.

 

50 ilk buluşma

Ya rüyalarınızdaki kadın kibar, güzel ve eğlenceliyse… ama her sabah uyandığında kim olduğunuzu unuttuysa? Evet. Drew Barrymore ve Adam Sandler, tam da bunu yaşayan bir çift hakkında bu romantik komedide rol alıyor. Ama ciddi olduğunu düşünme. Ne de olsa 2000’lerin Sandler’ı.

Zaman hakkında

Anlayın – zamanla ilgili bir film , ama aynı zamanda zamanla da ilgili . Tamam, şakanın kendisini anlatmasına izin vereceğiz. Domhall Gleeson ve Rachel McAdams, ailesindeki erkeklerin zamanda yolculuk yapabildiğini keşfeden bir adamın hikayesini anlatan bu zaman yolculuğu romantizminde başrolde. Sevdiği kadınla ilişkisini sağlamlaştırmak için geri dönmeye çalışır, ama çok geçmeden anlar ki… aşkla oynanacak bir şey değildir.

Her Zaman Benim Belkim Ol

Merhaba burada utanç yok. Herkesin arada bir aklından geçen bir memleket macerası vardır, ama Always Be My Maybe’deki mesele, liseden 15 yıl sonra kaçışın yeniden alevlenmesidir. Ali Wong ve Randall Park, şu anda farklı görünen dünyalardan gelen iki kişinin, on yıldan fazla bir süredir düşüklerde yanan bir alevi gerçekten yeniden ateşleyip ateşleyemeyeceklerini araştıran büyüleyici filmde başrol oynuyor.

Aşk Kuşları

Issa Rae ve Kumail Nanjiani, tesadüfi suç filmi The Love Birds’de mükemmel bir ikili . Gece için kasabaya gelen bir çift, son derece tehlikeli olmasa da tehlikeli bir konuma geldikten sonra, hayatta kalmak ve işlemedikleri bir cinayetin adlarını temize çıkarmak için birlikte çalışmak zorundadırlar.

Katiller

 

Katherine Heigl ve Ashton Kutcher, kendileri için kurdukları biraz sıradan evlilik hayatıyla gayet iyi görünen bir çift hakkında bu komediyi yönetiyor. Ta ki, onun geçmiş hayatında bir tetikçi olduğunu öğrenene kadar . Bunun gibi ayrıntılar, aksi takdirde sağlıklı bir ilişkiye bir anahtar atma eğilimindedir.

Bonnie ve Clyde

 

Biliyor musun? Bonnie ve Clyde’ın gerçek suçlular hakkında bir soygun filmi olduğunu söylüyorsunuz ve evet. Haklısın. Ama aynı zamanda içinde biraz tuhaf romantizm de var. Faye Dunaway ve Warren Betty , aynı zamanda 20. yüzyılın en iyi filmlerinden biri olan Bonnie & Clyde’da baş döndürücü.

Sevgi dolu

Joel Edgerton ve Ruth Negga , Amerika’nın kimin kiminle evlenmesine izin verilmesi gerektiği konusundaki eskimiş fikrini hesaba katan gerçek bir ikili olan Loving çiftini oynuyor . 1958’de yürüttükleri ırklar arası evlilik, ırklararası çiftlerin gelmesinin önünü açtı.

Balo

 

Aslen bir Broadway müzikali olan The Prom , kız arkadaşıyla baloya katılmasına izin verilmeyen lezbiyen bir kızın hikayesini anlatıyor çünkü hala bir şekilde , bunun bir tartışma olduğu bir zamandayız. Bu hikaye, kasaba halkının inandığı her şeyi alt üst etmek için küçük kasabasına giden Broadway yıldızlarının dikkatini çeker, ancak bu süreçte kendi bakış açılarını değiştirirler.

Gizli Aşk

 

Neden karışıma bir belgesel atmıyorsunuz? A Secret Love, onlarca yıl süren ve sır olarak sakladıkları bir romantizm yaşayan iki kadın hakkında değerli bir film. Yıllar sonra, hayatlarının sonraki bölümlerinde ortaya çıkmalarına rağmen, hayatlarındaki herkese çıktılar.

Scott Pilgrim vs Dünya

 

Bu saygısız ve enerjik film, Michael Cera’yı yeni kız arkadaşı Ramona Flowers ile tanıştığında romantik ikramiyeyi vuran ama onun yedi kötü eski sevgilisini çılgın, video oyunundan ilham alan bir şekilde yenmesi gereken tembel bir müzisyen olarak canlandırıyor.

Kurmak

 

İki şirket asistanı (Zoey Deutch ve Glen Powell) otoriter patronlarından (Lucy Liu ve Taye Diggs) bıkmışlardır, bu yüzden iş yüklerini hafifletmek için onları bağlamayı planlıyorlar (ve doğal olarak birbirlerine aşık oluyorlar, fazlaca).

Ona sahip olmalı

 

Spike Lee’nin ilk uzun metrajlı filmi, Tracy Camilla Johns’un Brooklyn’de üç potansiyel erkek arkadaşla hokkabazlık yapan genç bir kadını canlandırdığı siyah-beyaz bir bağımsız romantik komedidir.

İnanılmaz Jessica James

 

2 Dope Queens’den Jessica Williams, bir ayrılıktan sonra, yakın zamanda bekar bir yaşlı adamla (Chris Dowd tarafından oynanan) çıkarak geri dönen, mücadele eden bir New York oyun yazarı olarak lider kadın statüsünü kanıtlıyor.

Öpüşme kabini

 

Elle Evans (Joey King) okuldaki en popüler kız olmayabilir, ancak okul karnavalında öpüşme kabinini yönetmeye gönüllü olduğunda sosyal statüsü kesinlikle yükselir – sadece kendisi olan aşıkıyla dudakları kilitlemek için bir plan. en iyi arkadaşın erkek kardeşi.

Her Şeyin Teorisi

 

Bu, merhum Stephen Hawking (Eddie Redmayne) ve ilk karısı Jane Hawking’in (Felicity Jones) aşk hikayesine dayanmaktadır.

Daha Önce Sevdiğim Tüm Erkeklere

 

Lara Jean Covey, eski aşklarına sadece gözleri için aşk mektupları hazırlayan tipik aşka düşkün genç kızınız. Ancak mektuplar, sevdiği eski kişilere postalanmaya başlayınca, çocuklar eski duyguları hakkında onunla yüzleşirken hayatı kaosa sürüklenir.

Gilbert Üzüm  Yiyor?

 

Gilbert Grape’in (Johnny Depp) tabağında çok şey var. Küçük kardeşi Arnie (Leonardo DiCaprio) ve annesine bakmak zorundadır; Gilbert gençken babası intihar ederek öldü. Bunun üzerine, Betty (Mary Steenburgen) adında evli bir kadınla ilişkisi vardır. Bu bittiğinde, Gilbert’in zorlu hayatına mutluluk getiren Becky (Juliette Lewis) adlı genç bir kadınla bir romantizm kurar.

 

 

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku