Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Ensar’a peşkeşe mahkeme dur dedi

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Ensar’a peşkeşe mahkeme dur dedi
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı
Bursa, Abdal Kültür Merkezi’nin Osmangazi Belediyesi tarafından 1 buçuk milyon liraya restore edildikten sonra, Ensar Vakfı‘na aylık 625 liraya kiralanmasına mahkeme “dur” dedi.
CHP Osmangazi İlçe Başkanı İsmet Karaca, encümen kararının iptali ve yürütmenin durdurulması için Bursa 2. İdare Mahkemesine açtıkları davayı kazandı.
Mahkeme; ihaleyi açıkça hukuka aykırı buldu ve uygulanması halinde telafisi güç zararlar doğuracağı gerekçesiyle “yürütmeyi durdurma” kararı aldı.
SADECE RESTORASYONU 1 BUÇUK MİLYON LİRA!
Merkez Osmangazi ilçesi Demirtaşpaşa Mahallesi Abdal Caddesi Tahıliçi Sokak üzerindeki Abdal Kültür Merkezi’nde restorasyon çalışmalarının 2015 yılında sona ermesinin ardından Osmangazi Belediye Meclisi, kültür merkezinin ihale usulü ile kiraya verilmesine karar verdi.
2016 yılının şubat ayında yapılan ihaleye İlim Yayma Cemiyeti Bursa Şubesi ile Ensar Vakfı Bursa Şubesi üyeleri katıldı. Pazarlık usulü ile yapılan ihalede, Abdal Kültür Merkezi’nin aylık 625 liraya 2018 yılının Aralık ayına kadar Ensar Vakfı Bursa Şubesi ‘ne kiralanmasına karar verildi.
osmangazi abdal olaybursa ile ilgili görsel sonucu
CHP EYLEM YAPMIŞTI
Kiralama işlemine tepki gösteren CHP Osmangazi İlçe Başkanı İsmet Karaca,İl başkanı Şadi Özdemir ve bir grup partili ile Kültür merkezi önünde yaşanan olayı protesto etmiş, encümen kararının iptali ve yürütmenin durdurulması için dava açmıştı.
osmangazi abdal kültür olaybursa ile ilgili görsel sonucu
1500 METREKARE KULLANIM ALANINA SAHİP
Bin 500 metrekare kullanım alanına sahip bu hanın 625 lira bedelle kiraya verilmesinin vicdanla bağdaşmadığını kaydeden Karaca: “Yaşanan peşkeşe, mahkeme “yürütmeyi durdurma” kararı vererek izin vermemiştir. Adı çocuklara cinsel istismarla anılan Ensar Vakfı’nın, mahkeme kararına göre merkezi ivedilikle tahliye etmesi gerekmektedir.
Bizler CHP Osmangazi İlçe Örgütü olarak bu büyük peşkeşin başından beri takipçisi olduk. Hiçbir vicdana sığmayan bu büyük peşkeşin son bulması için encümen kararının iptali ve yürütmenin durdurulması için açtığımız davayı kazandık. Bursa’nın ve Bursalıların hakkını asla yedirtmeyeceğiz. Bu manada mücadelemiz her zaman devam edecektir” dedi.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap