ERDAL CAN ALKOÇLAR: MİLLİ İNOVASYON ASLİ DAVAMIZ

0 27

Bilhassa Covid-19 salgını sebebiyle uzun soluklu kapanmalara ve toplumsal yaşamdan uzak zaruri ev istirahatlarine maruz kalan dünya toplumlarında birçok alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir hız kazanmış durumda.

Mevzuyla ilgili görüşünü beyan eden Spektral Tüm ortaklık Yönetim Kurulu Eşbaşkanı Erdal Can Alkoçlar bu dönem ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu altını çizdi.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması bilhassa kişisel bilişim ve teknolojik aygıt inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha ilkin gerek ilaç, gerek mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların bir çok gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, artık ilgili sektörler kendilerine hususi programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz adına yapılabilecek en doğru katkı, inovasyonu genel olarak bir ulusal bağımsızlık davası olarak görmek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, bilhassa hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlanan kapsamlı desteğin artarak devam edeceğine inandığını belirtti.


TBY Tüm ortaklık Üst Yöneticisi (CEO) Esen Darlan ise bahsi geçen inovatif yatırımlara güncel bir örnek olarak, “Türk Lirası’nın blok zincirde bire bir kıymetini koruyarak yer almasının piyasada aranan hizmetlerden birisi olduğu tespitine istinaden oluşturulan yeni stabil coin yakında dijital piyasada kullanımda olacak.’ dedi.

Şirketten meydana getirilen açıklamaya bakılırsa, TBY Tüm ortaklık, Avustralya bankacılık teknolojileri piyasasının önde gelen üreticilerinden Cloud Bank ile ortaklık sözleşmesi imzaladı. Açıklamada görüşlerine yer verilen TBY Tüm ortaklık CEO’su Esen Darlan, TBY Tüm ortaklık’in Avustralya bankacılık teknolojileri piyasasının önde gelen üreticilerinden Cloud Bank ile ortaklık sözleşmesi imzaladığını kaydetti. Darlan, aynı yapı bünyesinde Türk lirasına durağan(durgun) ‘Token Lira’ projesinin de son aşamasına gelindiğini duyurdu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku