Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Erdal Can Alkoçlar; Ülkemize Layık Olmaya Çalışıyorum

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Erdal Can Alkoçlar; Ülkemize Layık Olmaya Çalışıyorum
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Erdal Can Alkoçlar’ın Buluşları Nelerdir?

Erdal Can Alkoçlar bildiğimiz gibi New York Institute of Technology okulundaki eğitimini yarım bırakmış ve genelde sağlık sektörü başta olmak üzere farklı girişimleri bulunmaktadır. Bu girişimlerini başta bütün insanoğlu ve canlılara yardımcı olabilmek için yapmaktadır. Bulunduğumuz senenin en büyük problemlerinden birisi olan virüse karşı da çeşitli buluşlar ve fikirler sunmuştur.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Bunlardan önde geleni ise Korona Virüs ve Ebola Virüse karşı yaptığı çalışmalardır. Gerek bireysel olarak gerekse Ar-Ge çalışmalarını yürüttüğü Mas İlaç şirketindeki ekip arkadaşlarıyla sürekli olarak etkili çözümler sunmaktadırlar. Ebola Virüs için geçtiğimiz senelerde ‘’Novir’’ isimli bir anti viral formülasyon kullanmıştı.

Bu formülasyonu kullanırken yardımcı olduğu devletin halkından 10 Ebola Hastası Novir’i kullanarak hayatta kalmayı başardı. İyi sonuçlar gözlemlenen katılımcıların hastalığı daha da iyiye gittiği gözlemlendi. Ek olarak bu süreci başlatmaya yardımcı olan Sierre Leone devletinin Moskova Büyükelçisi John Sahr Yambasu’nun çok faydası olmuştur.

Sierre Leone isimli devlette proje başarılı bir noktaya ulaştıktan sonra ise Ebola ile savaşan ve gelecekte bu virüsün olabilme tehlikesine karşın farklı ülkelere de Novir isimli ilacı ihraç edilerek ruhsatlandırıldı.

Bu devletler: Kazakistan, Bulgaristan, Yunanistan, İtalya, Azerbaycan, Türkmenistan, Macaristan ve Türkiye oldu. Korona Virüs ile ilgili de çalışmalar sürdüren Alkoçlar, bu virüse karşı ise destek tedavi formülasyonu oluşturarak insanlara yardımcı olmaya çalışmıştır ek olarak ilerleyen günlerde aşı tedavisi hakkında da kendisinden açıklamalar beklenmektedir. Yalnızca Ar-Ge projesiyle kalmak istemeyen daha farklı alanlarda da kendisini gösteren Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı patent başvuruları ile de Dünya üzerindeki mucitlerin en önünde gelmektedir.

143 adet başvurduğu ve 280’den fazla beklemekte olan patentlerin hepsinin bizzat şahsi mucididir. Bunların yanında ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT’ye sahiptir. PCT ise acil gelişen olaylarda hızlı sonuç alınmasını sağlayan testlere verilen isimdir.

Onun başarısının hızlı artmasının nedenlerinin bir tanesi de ortağı ve sahip olduğu Mas İlaç Yatırım Şirketidir. Arkadaşlarının ve Dünya üzerindeki destekçilerinin her zaman desteğini alan Erdal Can Alkoçlar kendisini durmak bilmeden geliştirmektedir.

Erdal Can Alkoçlar kanser ile alakalı da çeşitli araştırmalar ve buluşlar ortaya koymuştur. Bugüne kadar 70’e yakın anti kanserojenik formülasyon üretmiştir.

 Kendisinin kurduğu Ar-Ge ekibi ile alakalı da 155’ten fazla metilprotodiosin türevi yardımcı kansere terapilerine kadar nörojenez miyojenez gibi çok fazla çeşitli tedavisel alanlarda kullanılan analoglar bulmuştur.

Bu buluşlarının hızlı bir şekilde patent alımını gerçekleştirerek üzerine almıştır. Bunların yanında bir de Besin Takviyesi çalışmaları vardır. Prof. Dr. Ali Sarper Diler ve Erdal Can Alkoçlar’ın kuruculuğunu üstlendiği Spektral Holding arasında gerçekleşen anlaşmada, viral kanserlere yönelik formüle edilen tedavi amaçlı patentli besin takviyesi klinik çalışmaları için iş birliği imzalamışlardır. Alanında uzman olan iki isim ve ekipleri bu buluşların gelişimini yaparken bütün insanlıkla alakalı olan kanser sorununa çözüm üretmeye kendilerini adamışlardır.

Yurt dışında ilaç sektöründe kendisini kanıtlamayı gerçekten başarmış ve büyük bir öneme sahip olan Alkoçlar, Dünya çapında yer edinmiş ilaç firmalarında piyasaya hiç sürülmemiş olan flavonol glikozit ile birlikte kullanılan antiviral bileşenin mucididir. Bunun daha önce keşfedilmemesi ve bu denli zor bir şeyin başarıya ulaşılması bilim insanlarını şaşırtmıştır. Bileşenin onayını ise T.C Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı verdi. Bu bileşke tam olarak 21 tane de formülasyona sahip olmaktadır.

Erdal Can Alkoçlar aynı zamanda bazı bileşenlerin Dünya üzerindeki tek mucididir. Buna örnek vermek gerekirse heksacoumaroil-protobiyosit türevinin ve etkili Core GLC NAC 3 isimli inhibe etme gibi bir özelliği bulunan bileşenin kolay elde etme yollarını bulmuştur. 19 PGE-1 mRNA isimli kasları açan ve düzenleyen bir marka lisansına da sahiptir. 19 PGE-1 mRNA genelde insanlarda yanıkları tedavi edebilmeye, oral ve deri içerisinde bulunan formasyonların cinsel işlev bozukluğunu tespit ederek tedavi etmeye yardımcı olmaktadır. Alkoçlar’ın zorlu uğraşlar sonucu bulduğu bu bileşke Orta Doğu bölgesinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Kas kuvvetlerini aniden artırmaya yönelik bir özelliği bulunan bu miyotropik formülasyon olan MYOSTİL bahsettiğimiz 19 PGE-1 mRNA çalışması için düşünülmüş ve bu çalışmadan yararlanılarak olumlu sonuçlara ulaşılmıştır.

Avrupa Birliği’ne bağlı olup yerinde sağlam bir kurum olmayı başaran DMW Avrupa Diplomatlar Birliği Türkiye Başkanı Ferhat Bozçelik ve Zbigniew Roch’un başkanlığını yaptığı Avrupa İş Kulubü (EBCA) tarafından 2020 senesinin Avrupa Yılın Genç Bilim Ödülü adayı olmuştur.

2015 yılında Türk Patent Ödüllerinde dördüncülük, 2019 ve 2016 senesinde ise Yılın Genç Bilim İnsanı olmuştur. Türk olması ve elbette yaptıklarıyla kendini kanıtlamasıyla bilinen Alkoçlar, Dünya üzerinde hiç kimsenin yapamadığı işlere imza atmaktadır. Biyosotik ve farmasötik alanda kapsamlı 425 ilacı şahsi olarak patent hakkını kendi üzerinde bulundurmaktadır.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap