Erdemir Çelik ve Yaşam Heykel Yarışması için başvurular başladı – Kültür

0 8

[ad_1]

Erdemir, ürettiği çeliğin insan hayatındaki olmazsa olmaz yerine sanat kanalıyla dikkat çekmek ve gençlerin sanat eğitimine katkıda bulunmak amacıyla Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi iş birliğiyle düzenlemiş olduğu Çelik ve Yaşam Heykel Yarışması’nın 6’ncısını bu yıl gerçekleştiriyor. Çelik, bu yarışmayla genç yeteneklerin elinde tekrardan şekillenerek sanat eserlerine dönüşecek.

Her yıl düzenlenecek
Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Kısmı öğrencilerinin merakla beklediği yarışmaya bugüne dek 500’e yakın talebe katılım gösterdi. Meydana getirilen açıklamaya gore yarışma, öğrencilerin yoğun ilgi ve isteği üstüne bu yıldan itibaren her yıl gerçekleştirilecek. Ek olarak yarışma, bu yıl salgın sebebiyle iki aşamalı olarak yapılacak. İlk aşamada katılımcılar, maket olarak ya da dijital ortamda ürettikleri heykelin PDF formatındaki fotoğrafları ile 28 Mayıs evveliyatına kadar yarışmaya müracaat yapabilecekler. Jüri değerlendirmesi sonucu ikinci aşamaya geçmeye hak kazanan katılımcılar, Erdemir’in araç-gereç desteğiyle birlikte projelerinin üretimini gerçekleştirecekler. İkinci aşamanın sonunda da eserlerini belirtilen adrese göndererek başvurularını tamamlayacaklar.

Genç yeteneklerin çelikten ürettikleri heykeller, her yıl olduğu şeklinde bu senede yarışma sonunda düzenlenecek sergilerle sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Yarışmaya, Türkiye’deki üniversitelerin Güzel Sanatlar Fakülteleri’nde lisans ve lisansüstü eğitimine devam eden heykel öğrencileri katılabilecek. 6. Erdemir Çelik ve Yaşam Heykel Yarışması’nın birincisine 15 bin TL, ikincisine 10 bin TL ve üçüncüsüne ise 7 bin 500 TL para ödülü verilecek.

Yarışmaya ilişkin detaylı data ve müracaat formuna firmanın web adresinden ulaşılabiliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku