Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

‘Erdoğan için silahlananlar’ serbest, bunu haber yapan gözaltında!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 ‘Erdoğan için silahlananlar’ serbest, bunu haber yapan gözaltında!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Geçtiğimiz günlerde Osmanlı Ocakları’ndan yapılan ‘Erdoğan için silahlanın’ açıklamasını Twitter’da duyuran fenomen Jeans Biri gözaltına alındı.

Osmanlı Ocakları 1453 Genel Başkanı Emin Canpolat, “Bizimle hareket eden tüm kardeşlerimize duyurumuzdur. Vatan için Bayrak için Erdoğan için silahlanın” mesajının ardından sosyal medya fenomeni Jeans Biri hesabından açılan “#AkSilahlanma” başlığına bir çok tepki mesajı atılmıştı. Bunun üzerine halkı kin ve nefrete teşvik etmekten Canpolat hakkında bir gözaltı beklenirken bunu duyuran Twitter fenomeni gözaltına alındı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunun talebi doğrultusunda İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliğince çıkarılan yakalama kararı sonrası aranan Ahmet Kemal A, Elazığ’daki adresinde bulunamadı.

Ahmet Kemal A.’nın Gaziantep’te olduğu bilgisi üzerine, bu kentteki çalışmalarını yoğunlaştıran polis ekipleri, Ahmet Kemal A’yı, Şahinbey ilçesi Karataş Mahallesi’ndeki bir adreste gözaltına aldı. Şüphelinin, İstanbul’a getirilmesi bekleniyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, “JeansBiri” adlı Twitter hesabından “Aksilahlanma” etiketi açılması ve kampanya başlatılmasına ilişkin ihbar üzerine soruşturma başlatmıştı. Hesabın sahibinin Elazığ’da FETÖ’nün darbe girişiminin ardından kapatılan Özel Yavuz Selim Kolejinde çalışan öğretmen Ahmet Kemal A. olduğu iddia edilmişti.

İlgili haberi okumak için tıklayın…

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap