Erdoğan: Modern Sevrleri yırtıp atıyoruz

0 45

[ad_1]

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’de düzenlenen “100. Senesinde İstiklal Marşı Sergisi”ne katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yapmış olduğu konuşmada, şunları kaydetti:

“12 Mart’ta kabul edilişinin 100’üncü yıl dönümünü algı edeceğimiz İstiklal Marşı, bizim aidiyetimizin, bağımsızlık ve istikbal anlayışımızın remzidir. İstiklal Marşımızı, bir tek bağımsızlığımızın bir timsali olarak değil, 84 milyonu buluşturan bir ulusal mutabakat metni olarak da görüyoruz. Bu ülkede siyasal fikirlerimiz, görüşlerimiz, mezheplerimiz, meşreplerimiz değişik olabilir. Fakat 84 milyonun tamamı için İstiklal Marşı ortak bir buluşma noktasıdır.”

MODERN SEVRLERİ YIRTIP ATIYORUZ
Erdoğan, “Iyi mi 100 yıl ilkin Sevr’i yırtıp atmışsak; bugün de FETÖ, DEAŞ, PKK şeklinde taşeronlar vasıtasıyla ülkemize dayatılmaya çalışılan çağıl Sevrleri yırtıp atıyoruz.” dedi.

“BAĞIMSIZLIĞIMIZIN ÜZERİNE TİTREMEYE DEVAM EDİYORUZ”
Bazı çevrelerin İstiklal Marşı’nı gururla söylemekten hastalık duyduğuna işaret eden Erdoğan, şu şekilde konuştu:

“Her ne kadar oldukca minik bir kesim de olsa bazı çevrelerin, İstiklal Marşımızı gururla söylemekten hastalık duyduğunu da elbet biliyoruz. Milletten almış olduğu vekaleti bölücü terör örgütünün Kandil’deki baronlarına peşkeş çekenler, bu rahatsızlıklarını açıkça ifşa etmekten de çekinmiyor. İstiklal Marşına kekre bakan bir zihniyetin, bununla birlikte bu milletin bağımsızlık ve istikbaliyle de sıkıntısı olduğu açıktır. Sadece, biz onlara karşın bağımsızlığımızın üstüne titremeye devam ediyoruz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku