Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Erdoğan: Oyununuzu gördük ve meydan okuyoruz

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Erdoğan: Oyununuzu gördük ve meydan okuyoruz
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP’nin 6. Olağan Büyük Kongresi’nde konuştu. Erdoğan, “Stratejik ortak gibi gözüküp bizi stratejik hedef haline getirmeye çalışanlara teslim olmadık, olmayacağız” ifadelerini kullanırken, “Birileri bugün bize dövizle, faizle tuzak kurmaya çalışıyor. Biz de diyoruz ki, ‘Oyununuzu gördük, meydan okuyoruz'” dedi

AKP’nin 6. Olağan Büyük Kongresi Ankara’da yapıldı. Kongrede konuşan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ekonomik gerilimin yaşandığı ABD’ye yüklendi. “Kurla ekonomik darbe yapmaya çalışıyorlar” diyen Erdoğan, “Stratejik ortak gibi gözüküp bizi stratejik hedef haline getirmeye çalışanlara teslim olmadık, olmayacağız” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, AKP’nin kağıt üzerinde 60 kurucu üye tarafından kurulduğunu, ama asıl kurucusu ve sahibinin millet olduğunu söyledi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“17 yıl önce AK Parti’yi kurarken ‘Türkiye’de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ demiştik” ifadesini kullanan Erdoğan, “AK Parti başlangıçtır, Hz. Adem’in dünyaya gelmesiyle başlayan imtihanımızın takipçisidir” diye konuştu.

Erdoğan, “Birileri bugün bize dövizle, faizle tuzak kurmaya çalışıyor. Biz de diyoruz ki, ‘Oyununuzu gördük, meydan okuyoruz'” dedi.

“Kısa çöpün uzun çöpten hakkını bir gün mutlaka alacağına inandık, inanmayı sürdüreceğiz” diyen Erdoğan, “Dünyayı sömürerek kendilerine refah düzeni kuranlara boyun eğmedik, eğmeyeceğiz. Zahirde bize stratejik ortak gibi gözüküp de attığı her adımla bizi stratejik hedef haline getirmeye çalışanlara teslim olmadık olmayacağız” ifadesini kullandı.

“HEDEFLERİMİZE ULAŞMAMIZA ENGEL OLAMAYACAKSINIZ ÇÜNKÜ BİZ MÜSLÜMANIZ”

Erdoğan, şöyle devam etti:

“Bir kez daha haykırıyoruz; başaramayacaksınız, milletimizi bölemeyeceksiniz, ezanlarımızı susturamayacaksınız, bayrağımızı indiremeyeceksiniz, devletimizi yıkamayacaksınız, Türkiye’nin yükselişini durduramayacaksınız, hedeflerimize ulaşmamıza engel olamayacaksınız. Çünkü biz Türkiye’yiz, çünkü biz Türk milletiyiz, çünkü biz Müslümanız, çünkü biz insanlığın ortak sesi ve vicdanıyız.”

“SOKAK, YARGI-EMNİYET DARBESİ YAPMAYA ÇALIŞTILAR”

“Dışarıdan kurdukları tuzaklar yetmedi, içerideki ihanet odaklarını harekete geçirdiler” diyen Erdoğan, şunları söyledi:

“Sokak, yargı-emniyet darbesi yapmaya çalıştılar. Sınır darbesi yapmaya kalktılar, siyaset darbesi yapmaya kalktılar. Kuru, dövizi, faizi kullanarak ekonomik darbe yapmaya kalktılar. Dışarıdan kurdukları tuzaklar yetmedi, içerideki ihanet odaklarını harekete geçirdiler. Sokak, yargı-emniyet darbesi yapmaya çalıştılar. Sınır darbesi yapmaya kalktılar, siyaset darbesi yapmaya kalktılar. Kuru, dövizi, faizi kullanarak ekonomik darbe yapmaya kalktılar. 15 Temmuz destanını bu hissiyatla kazandık. Bugün de birileri kurla, dövizle, enflasyonla tehdit ediyor. Biz de diyoruz ki, oyununuzu gördük, meydan okuyoruz. İman varsa, imkan da vardır. Milletimiz nice ihanetleri, tuzakları hep imanıyla boğmuştur. Hakkımızı değil, ülkemizin ve milletimizin şerefini savunuyoruz. Bazılarının dünyalarından şeref, namus gibi kavramların karşılığı olmayabilir. Milletimizle birlikte 16 yıldır karşımıza çıkan onca sıkıntıya, engele, tuzağa bu inançla karşı koyduk ve zafere ulaştık.”

“YÜRÜTTÜĞÜMÜZ OPERASYONLARI GENİŞLETEREK DEVAM EDECEĞİZ”

Erdoğan, “Türkiye’nin sınır güvenliğinin sınır ötesinden başladığı inancıyla yürüttüğümüz operasyonları genişleterek devam ettireceğiz. Daha önce Cerablus’ta, El Bab’da, dün Afrin’de ne yaptıysak Suruç’tan Cizre’ye kadar olan sınırlarımız boyunca aynısını yapacağız. Kanal İstanbul’u hayata geçirmek için kolları sıvadık. Kanal İstanbul, 43 kilometre. Her iki tarafında inşallah iki butik şehir oluşturacağız. Böylece Kanal İstanbul ile birlikte dünyaya büyük bir mesaj vereceğiz. Türkiye’nin en büyük yatırımı olacak bu stratejik projeyi mutlaka gerçekleştireceğiz” dedi.

ERDOĞAN YENİDEN ADAY GÖSTERİLDİ

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP Genel Başkanlığı’na yeniden aday gösterildi.

Ankara Spor Salonu’nda yapılan AKP 6. Olağan Büyük Kongresi’nde genel başkanlık için aday belirleme süreci tamamlandı.

Divan Başkanı Mehmet Ali Şahin, Erdoğan’ın genel başkanlık adaylığı için 1457 delegenin imzaladığı teklifin kendilerine ulaştığını bildirdi.

KONGREDE ERDOĞAN’IN SİYASİ HAYATINI ANLATAN FİLM İZLENDİ

Kongre’de TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın gönderdiği mesaj okundu. Ardından salondakilere Erdoğan’ın siyasi hayatını anlatan 16 dakikalık bir film izletildi.

“ONLARIN DOLARI VARSA BİZİM ALLAHIMIZ VAR”

Cumhurbaşkanı ve AKP Lideri Tayyip Erdoğan, AKP’nin olağan kongresi öncesi salon önünde konuşma yaptı.

Kongreye gelenlere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu anda partimiz 17 yaşında. Genç, dinamik ve geleceğe çok daha iyi hazırlanan bir parti olarak Türkiye ve dünyaya bu mesajları tekrar veriyoruz. Bizi bölmek, parçalamak isteyenlere hem sandıklarda hem meydanlarda veriyoruz. Bugün yenilenerek yeni sistemle ilk defa kongremizi yaparak inşallah dünyaya farklı bir mesaj vereceğiz” dedi.

Erdoğan, “Yok şuymuş yok buymuş yok dolarmış. Onların doları varsa bizim de Allahımız var. Bizi çökertemediler, bundan sonra da çökertemeyecekler. Yeter ki siz ayakta durun. Dimdik ayakta durduğumuzun mesajını vereceğiz. Yeni sistemde AK Parti’nin iktidarı ile 81 milyon insanca yaşamın erdemine ulaşacak. Şimdiden Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum. Rabbim ülkemizin, milletimizin birliğini daim kılsın” diye konuştu.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap