Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Erdoğan: Bizim silahımız oyumuzdur

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Erdoğan: Bizim silahımız oyumuzdur
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtladı ve Cumhurbaşkanı adayı İnce’nin ”canlı yayına çıkalım” sözlerine yanıt verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

SAPANCA’DAKİ YAVRU KÖPEK SORUŞTURMASI

Sapanca’da yaşanan olay sonrası savcılığımız soruşturma başlattı. Yavru köpeğin iş makinaları tarafından kaza ile yapıldığı tahmin ediliyor. Olayla ilgili araştırma zaten devam etmekte. Böyle bir olaya müsamaha göstermemiz mümkün değil.

SURUÇ’TA AK PARTİLİLERE SALDIRI OLAYI

İbrahim arkadaşımız, bunlar ailece gerçekten teröre karşı mücadele veren yürekli bir aile. Burada esnafı dolaşırken, (İbrahim Bey’den bizzat dinledim), “bizim HDP’li olduğumuzu bilmiyor musunuz, buraya nasıl gelirsiniz” demişler. Sonra ağız dalaşı başlıyor ve saldırıyorlar.

“BU MUDUR ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİ”

Özgürlük mücadelesi kendi ülkende, kendi kardeşlerine karşı verilmez. Ama bu PKK, kendilerine göre “özgürlük” mücadelesini ya dağlara kaçırarak, ya mağaralara sokmak suretiyle verir. Ya da öğretmenlerimizi, insanları kaçırarak verir.

Bu mudur özgürlük mücadelesi Eğer samimiyseniz, dürüstseniz öyle Hans’ı, George’u, bilmem neyi, arkana almak suretiyle gelip de özgürlük mücadelesi verme. Özgürlük mücadelesinin tek yeri var, sandık. Sandıkta özgürlük mücadelesini ver.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muharrem İncenin televizyon davetine cevap verdi

7 HAZİRAN EN ÖNEMLİ NETİCEYDİ, AMA İNSANLARA “SOKAĞA DÖKÜLÜN” DEDİLER

Böyle mi verilir özgürlük mücadelesi? Bizim silahımız oyumuzdur, bizim silahımız imanımızdır. Ama siz hala bu yola gelemediniz. 7 Haziran en önemli neticeydi, neticeyi aldınız. Ama şu an içeride olan kişi (Demirtaş) “dökülün sokağa” dedi. Ve 53 vatandaşımız öldürüldü mü, öldürüldü. Yasin Börü şehit edildi mi, edildi.

Şimdi mağduriyeti oynuyorlar. Ama benim halkım bu oyunu yutmaz.

“Daha çok demokrasi” dediğimiz zaman bundan ne anlıyoruz? Bir defa bu ülkede, hangi düşüncede olursa olsun, herkes bütün demokratik haklardan istifade edecektir. Asimilasyon, ret politikalarını kaldırdık. Biz milli birlik beraberlik, kardeşlik dedik, davet yaptık.

Ama çukurlar kazıldı, tüneller kazıldı. Diyabakır’ın yıkılan saat kulesi, camiler… Şimdi buraları yeniden onardık.

“DİYARBAKIR’DA BELEDİYE ÖNÜNDE BEKLEYEN ANNELERİ ARTIK GÖREMEZSİNİZ”

Artık Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin önünde evlatları kaçırılan anneleri göremezsin. Artık yok.

Sizin terörle mücadele adına yaptığınız bir şey var mı? FETÖ’yü de bir cümleyle geçiştirmişler. Sizin terör diye bir sorununuz yok zaten.

“APOLET SÖKECEKMİŞ, BU BİZİM KAHRAMAN ASKERİMİZE BÜYÜK BİR SAYGISIZLIKTIR”

Terörle mücadele eden Metin Temel Paşa’ya “apoletlerini sökerim” diyor. Geldiği gün hemen apolet sökecekmiş. O apoletleri sen mi taktın ki, sökeceksin. Sen ne zaman cumhurbaşkanlarının böyle bir şey yaptığını gördün. Ben dördüncü yılımdayım daha böyle bir adım atmadım. Ya bu insan, Cudi’de, Gabar’da operasyonları yürüten insan. Afrin’de bu işi yürüten o. Zeytin Dalı Operasyonu’nu yürüten komutan o. Senin bir defa nezaketen böyle bir şeyi söyleme hakkın yok. Bu, bizim kahraman askerimize büyük bir saygısızlıktır.

“KÜRTLER” DEMİYORUM, “KÜRT KARDEŞLERİM” DİYORUM

Bakın ben “Kürt kardeşlerim” diyorum, “Kürtler” demiyorum. Çünkü bizim dinimiz ayette “inananlar kardeştir” diyor. Kürt kardeşlerim kendilerine başka bir devlet aramalarına, toprak aramalarına yok. AK Parti tüm Türkiye’nin partisi olmuştur.

OHAL’İN KALDIRILMASI

2002’nin sonu… Göreve geldiğimizde Türkiye’de OHAL vardı. Bir 1 ayda OHAL’i kaldırdık.

O DÖNEMKİ OHAL BAŞKAYDI

Ama o zamanın OHAL’inde ne vardı? Bölgede tüm ticari hayat durmuştu. Kan gövdeyi götürüyordu. Biz o dönemden geçtik.

Ama bu dönemdeki OHAL’in amacı, FETÖ’nün Türkiye’yi soktuğu ortamdan ülkeyi kurtarmak. Şimdi herhangi bir olay kargaşa var mı, üniversitelerde bir olay duyuyor muyuz? Yok. Niye, OHAL var.

“OHAL, VATANDAŞLARIMIZIN ÖZGÜRLÜĞÜNE HİÇ DOKUNMADI”

Terörle mücadeleyi asla sekteye uğratmamamız gerekir. Türkiye’nin en önemli sorunu bu çünkü. Bunu başaracağız. Bunu başardığımızda ekonomi de iyiye gider, eğitim de iyiye gider. OHAL’i biz burada kullanıyoruz. Vatandaşlarımızın özgürlüklerini kısıtlayan bir konumda değil ki.

OHAL’in gelmesi sorun değil eğer OHAL’i gerektirecek bir durum söz konusu olursa OHAL yine gelir ama niçin gelir terörle mücadele için gelir.

DEV PROJELER, OTOYOLLAR, KÖPRÜLERLE İLGİLİ “GÖREVİNİZ DEĞİL Mİ” ELEŞTİRİSİNE YANIT

Ben buradan, CHP’ye, Saadet’e, İYİ Parti’ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum. Bakın bunları iyi değerlendirin. Bakın buralardan gidiyorsunuz, geliyorsunuz. Ha , “göreviniz değil mi zaten” diyor olabilirsiniz. Peki bizden öncekilerin görevi değil miydi? Onlar niye yapmadılar?

İNCE’NİN TELEVİZYONDA PROGRAM TEKLİFİNE CEVAP

Kalkıp da, patronu olduğu bir dersanede öğretmenlerin sigortasını ödemediği için bir sıkıntı yaşanmışsa, bir defa bu halktan da o öğretmenlerden de özür dilemesi lazım.

Bay Kemal biliyor ki, Bay Muharrem seçilemeyecek. Ve koltuk noktasında bir kişiyi ekarte etmiş olacak.

Bay Muharrem de biliyor ki, seçilemesem de “ben bunun başına illa bela olacağım” diyor. Yani CHP içerisinde bu çekişme devam edecek. Bunların derdi seçim değil, koltuk davası. “Bu koltuğu kim kapar” gayreti içerisinde yürütüyorlar süreci.

Utanmadan sıkılmadan televizyona davet ediyor. Üzerimizden kalkıp reyting sağlayacak kendine. Biz seni muhatap alır mıyız?

“KILIÇDAROĞLU’NDAN KAZANILAN TAZMİNATLARLA SUCUK DAĞITACAK MISINIZ?” SORUSU

Yok hayır, fakir fukaraya, garip gurebaya dağıtmak en isabetlisi olur. Seçim de bir geçsin…

“MÜNBİÇ YÜZDE 95 ORANINDA ARAPLARINDIR”

Münbiç, YGP/PYD’nin değildir. Münbiç yüzde 95 Araplarındır. Bu süreç Obama döneminde başladı. Obama’nın burada çok büyük haksızlıkları var. Yüz yüze de konuştuk. Ve bana söz verdi. “Burada ne YPG, ne PYD kalmayacak” dedi. Ama sözünde durmadı. Trump’la da konuştuk.

“GÖRÜŞMELERİN BAŞARILI OLMASINDA POMPEO’NUN GAYRETLERİ VAR”

Bunların Fırat’ın doğusuna yönelmesi ve buranın gerçek sahipleri olan Arapların geri gelmesi önemli. Münbiç yol haritasındaki başarıda (Dışişleri Bakanı) Pompeo’nın gayretleri oldu.

“MÜNBİÇ’TEKİ YPG’LİLER ORADAN ÇIKARILACAK”

Şimdi PYD/YPG Münbiç’ten çıkarılacak ve oranın gerçek sahipleri gelecek ve yerleşecekler.

“İYİ HABERİM BUYDU… ORADAKİ ÇOK ÖNEMLİ BUNLARIN TOPLANTI ALANLARINI VURDUK”

(Kandil’de üst düzey teröristlerin toplantı sırasında vurulması) ‘Size bir kaç gün içinde iyi haberim var’ dediğim buydu

Bu son operasyonlarda oradaki çok önemli bunların toplantı alanlarını vurduk. Henüz neticesini almadık ama vuruldukları kesin.

(Kandil’de toplantı halinde vurulanlar arasında ciddi isimler var mı?) Biz bunu büyük ihtimal olarak görüyoruz.

(‘Münbiç’i al Fırat’ın doğusunu bırak’ iddiaları) Münbiç’in böyle bir pazarlığı kesinlikle olmamıştır, bunların hepsi iftiradır. Biz bu tür konularda bir defa öyle kolay kolay pazarlığa oturmayız. Kim adına neyin pazarlığını yapıyoruz?

Anahtar Kelimeler: Bursa , Bursa Haber , Bursa Haberleri , Bursa Son Dakika Haberleri

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap