Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

‘Erdoğan’a iyilik değil, kötülük yaptılar’

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 ‘Erdoğan’a iyilik değil, kötülük yaptılar’
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

HaberTürk yazarı Sevilay Yılman, yayınladığı yazısında iktidara yakın yazarları eleştirdi. “Bahçeli’nin af konusundaki ısrarının yanlış olduğunu biliyorlardı. Sadece af meselesi değildi suskunlukları, bu arkadaşlar ittifaka da sırf Erdoğan istiyor diye tam destek verdi ya da sessiz kaldı” dedi. Yılman, ‘Atı alan Üsküdar’ı geçti, bundan sonra ne deseler beyhude’ ifadelerini kullandı.

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, iktidara yakın gazetelerde yazan köşe yazarları ve gazetecilere eleştirilerde bulunarak, “Sadece af meselesi ısrarında değildi suskunlukları… Bu arkadaşlar ittifaka da sırf Erdoğan istiyor diye ya tam destek verdi ya da sessiz kaldı. Ancak şunu söyleyeyim, ister korkudan, isterse saygıdan veya Erdoğan’a ölümüne biatkârlıktan… Her ne sebeple olursa olsun, bu arkadaşlar aldıkları tavırla Erdoğan’a iyilik değil, kötülük yaptı. Onlar da farkında bunun ama tabii atı alan Üsküdar’ı geçtiği için bundan sonra ne deseler beyhude” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Yılman, ‘Erdoğan af konusunda gerçekten ne yaptı?’ başlığıyla yazdığı yazıda, iktidara yakın gazetelerde yazar birçok gazeteci ve köşe yazarının da kendisi gibi düşündüğünü, onların da Devlet Bahçeli’nin “kader mahkûmları” adını verdiği mahkûmlara af getirilmesi konusundaki ısrarının yanlış olduğunu bildiklerini kaydetti. Yılman, yazısının ilgili bölümünde şunları kaydetti:

“Ama “Fitne yapıyor, ittifaka çomak sokuyor” denilecek diye tek bir yorum dahi yapmadan öylece seyrediyorlardı Sayın Bahçeli’nin af konusundaki anlamsız ısrarını. Sadece af meselesi ısrarında değildi tabii bu suskunlukları… Bu arkadaşlar ittifaka da sırf Erdoğan istiyor diye ya tam destek verdi ya da sessiz kaldı.

Ancak şunu söyleyeyim, ister korkudan, isterse saygıdan veya Erdoğan’a ölümüne biatkârlıktan… Her ne sebeple olursa olsun, bu arkadaşlar aldıkları tavırla Erdoğan’a iyilik değil, kötülük yaptı. Onlar da farkında bunun ama tabii atı alan Üsküdar’ı geçtiği için bundan sonra ne deseler beyhude.

‘CUMHUR İTTİFAKINA NİFAK SOKMAK İSTEDİĞİMİ…’

Bu arada kulağıma geliyor ki bazıları af talebiyle ilgili eleştiri yazılarımdan çok rahatsız olmuş. Bu yazıları bilinçli yazdığımı, Cumhur İttifakı’na nifak sokmak istediğimi ima eden muhabbetler yapıyorlarmış kendi aralarında.

Şunu söyleyeyim, evet ben bilinçli yazdım o af yazılarını. Bu talebin kesinlikle yanlış olduğunu ve asla karşılık bulmaması gerektiğini bilerek yazdım. Neden? Çünkü her ne sebeple olursa olsun, birinin ölümünden sorumlu bir katilin ya da birinin malını gasp etmiş bir hırsızın affı seçim için malzeme yapılamaz! Bu konuda değil Bahçeli, rahmetli babam da olsa aynı tavrı gösterirdim. Unutmadık vaktinde “Rahşan affı” ile neler olduğunu ve neler yaşadığını bu ülkenin. Onlar daha hafızalarımızda tazeliğini korurken Sayın Bahçeli’nin, iktidar ortağı tarafından kesinlikle desteklenmeyeceğini bile bile affı gündeme getirip mahkûmlara ve yakınlarına umut vermesi doğru da etik de değildi!

Neyse, ben bir daha yazmayacağım bu af konusunu. Çünkü önceki gece Zeytinburnu’nda halkla buluşmasında “Af ne zaman?” diye sorulunca, ötesini berisini düşünmeden cevabı yapıştırdı Cumhurbaşkanı Erdoğan! Bazıları Erdoğan’ın söyledikleriyle seçim sonrasını işaret ettiğini iddia ediyor ama bu doğru değil. Bu hâlâ bazılarının MHP’yle araya kara kedi girmesin saikiyle yaptıkları bir şey. Kim ne derse desin mühim değil. Çünkü benim zaviyemde Erdoğan, “Bizim gündemimizde af diye bir şey yok. Yani bu konularda kimse bize farklı yaklaşım göstermesin. Biz kalkıp da bu işi oya tahvil etmek için bir af filan çıkarmayız” diyerek harika bir cevapla meseleye son noktayı koymuştur!

Sağ olsun… Var olsun…”

Anahtar Kelimeler: Bursa , Bursa Haber , Bursa Haberleri , Bursa Son Dakika Haberleri

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap