Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Erdoğan’dan Açıklama: Mehmet Görmez Görevden Alındı Mı?

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Erdoğan’dan Açıklama: Mehmet Görmez Görevden Alındı Mı?
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Körfez ülkeleri ziyaretini tamamlayan AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez‘in görevden alınması ile ilgili  açıklama yaptı.

Erdoğan, Esenboğa Havalimanı’nda düzenlediği basın toplantısında, “Katar meselesinin çözümü noktasında neler yapabileceğimizi, ülke olarak nasıl katkıda bulunabileceğimizi birlikte istişare ettik. Öncelikle şu hususun altını tekrar çizmekte fayda görüyorum; elbette yıkmak kolay, yıkılanı yeniden inşa etmek ise her zaman çok zordur. Devletler arası münasebetlerde bu daha fazla süre ve zahmet ister. Son ziyaretimiz ve temaslarımızın istikrar ve karşılıklı güven iklimini yeniden inşa yolunda önemli bir adım olduğuna inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

KATAR’DAKİ TÜRK ÜSSÜ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Katar’daki Türk Üssü ile ilgili açıklamalarda da bulunan AKP‘li Erdoğan, şunları söyledi:

“Üs konusu, gerek Suudi Arabistan gerekse Kuveyt’te gündeme gelmedi. Katar’da gündeme gelmesi tabii idi. Orada, daha neler yapabileceğimizi görüşme imkanımız oldu, bunları görüştük. Bir diğer yandan Katar’ın son dönemde özellikle takındığı bu olumlu tavır takdire şayandır.”

MEHMET GÖRMEZ GÖREVDEN ALINDI MI?

Diyanet İşleri Başkanı Görmez‘in görevden ayrıldığı iddiaları ile ilgili olarak da Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

“Şu anda henüz böyle atılmış bir adım söz konusu değil fakat geleceğe yönelik Sayın Başkanın bu noktada farklı bir görevle devam şeklinde bir arzusu, talebi söz konusu. Bu da tabii Sayın Başbakan ile görüşmek, değerlendirmek suretiyle verilecek bir karardır ama henüz Sayın Başkan görevinin başındadır. Ne görevden alma ne istifa, böyle bir şey söz konusu değildir.” 

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap