Erdoğan’dan Cem Küçük’e: Racon kesilecekse ben keserim

0
Ak Parti’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kimi köşe yazarlarının kendisine birtakım ayar vermeye çalıştığı ima ederek, “Burada bir kez daha net bir şekilde ifade ediyorum ki benim milletimle, partimle paylaşacağım bir düşünce, bir teklif varsa bunun yolları açıktır. Kimsenin racon kesmesine ihtiyacım yoktur. Şayet racon kesilecekse bu raconu bizzat kendim keserim bu da böyle biline…” açıklamasını yaptı.
Ak Parti Genel Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuştu. Konuşmasında partililere seslenen Erdoğan, referandumda çıkan sonuçları hatırlattı ve şunları ekledi. “”İstanbul’da teklersek Türkiye’de tökezleriz. Biz büyükşehir belediyesi seçimlerinde yüzde 48 ile seçimi aldık. Ardından halk oylamasında malum İstanbul yüzde 48,65 oyla neticeyi verdi. Biz İstanbul’u böyle görmek istemiyoruz. İstanbul Türkiye’nin altına düştüğü an buna yanarız. İstanbul Türkiye ortalamasının altına düşmemeli. Öyleyse bir yerlerde yanlışımız var” dedi.

“İSTANBUL’DA TEKLERSEK TÜRKİYE’DE TÖKEZLERİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının özeti şu şekilde:

İstanbul önemli, İstanbul’da teklersek Türkiye’de tökezleriz.

İstanbul’un büyüklüğü anlamayan birisi, İstanbul’a ve Ak Parti’ye hizmet edemez.

İstanbul Türkiye’dir, Türkiye İstanbul’dur. Bu şehrin hakkını vermek zorundayız.

Verdiğimiz mücadeleyi bu şehre uygun hale getirmezsek hedeflerimize ulaşamayız.

Biz büyükşehir belediyesi seçimlerinde yüzde 48 ile seçimi aldık. Ardından halk oylamasında malum İstanbul yüzde 48,65 oyla neticeyi verdi. Biz İstanbul’u böyle görmek istemiyoruz. İstanbul Türkiye’nin altına düştüğü an buna yanarız. İstanbul Türkiye ortalamasının altına düşmemeli. Öyleyse bir yerlerde yanlışımız var.

Bize kibir, gurur yakışır mı? Bize ne oluyor ki afra tafra yapıp, koltuklardan güç alma gayretine giriyoruz.

Son dönemdeki seçimlerde İstanbul’un ortalamanın altında kalmasını çok iyi okumalıyız. Gidilmedik il bırakmayacağız. İstanbul’da da çalınmadık kapı bırakmayacağız.

Kendisi yolunu şaşırıp başka mecralara yönelmediği sürece her arkadaşımızın bizim gönlümüzde ve yanı başımızda yeri vardır.

Ak Parti’de partisine sadakatle bağlı bu yol herkese sonuna kadar açıktır.

Kongerede yaptığımız yenilikler asla tasfiye değildir.

“RACON KESİLECEKSE BU RACONU BİZZAT KENDİM KESERİM”

Zaman zaman kamuoyunda, medyada, partimiz içinde kesinlikle arzu ve tasvip etmediğim tartışmaların yaşandığını görüyorum. Bu tartışmalarda birilerinin şahsım adına adeta racon kesitiği, herkese adeta ayar vermeye çalıştığı anlaşılıyor. Burada bir kez daha açık ve net olarak ifade ediyorum. Benim milletimle partimle paylaşacağım bir düşünce, bir teklifim varsa bunun yolları bellidir. Kimsenin racon kesmesine de ihtiyacım yoktur. Eğer racon kesilecekse bu raconu bizzat kendim keserim bu da böyle biline.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku