Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Erdoğan’dan Pakistan halkına sitem: Tedavi için Batılı ülkeleri tercih ediyorlar

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Erdoğan’dan Pakistan halkına sitem: Tedavi için Batılı ülkeleri tercih ediyorlar
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslamabad’da düzenlenen Türkiye-Pakistan İş Forumu’nda bir konuşma gerçekleştirdi. İki ülke arasındaki ilişkilere değinen Erdoğan, Pakistan halkına bir konuda sitemde bulundu. “Pakistan halkının tedavi için Batılı ülkeleri tercih ettiğini öğrendim” diyen Erdoğan, Pakistan halkını sağlık turizmi adına Türkiye’ye davet etti. Erdoğan, “Gerek hizmette gerek fiyatlardaki uygunlukta Türkiye, Batı’dan çok çok ileri” dedi.

Resmi temaslarda bulunmak üzere gittiği Pakistan’da bir konuşma gerçekleştiren Erdoğan, “Pakistan halkının tedavi için daha çok Batılı ülkeleri tercih ettiğini öğrendim. Ancak, artık bu alışkanlığı değiştirmek gerekiyor. Türkiye artık sağlık alt yapısında büyük bir aşama kaydetmiş ve dünya sağlık turizminin ana destinasyonlarından biri haline gelmiştir” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“GEÇEN SENE 500 BİN KİŞİYİ AĞIRLADIK”

Türkiye’deki sağlık sisteminin Batılı ülkelerden daha iyi olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı, “Bilhassa en son teknolojiye sahip şehir hastaneleri projelerimizde sağlık hizmetlerinin standardını yeniden belirledik. Gerek hizmette gerek fiyatlardaki uygunlukta Türkiye, Batı’dan çok çok ileri. Kamu özel işbirliği kapsamında 13 bin 417 yatak kapasiteli 10 adet şehir hastanesini açtık. Geçen sene yurt dışından 500 bin kişiyi sağlık turizmi kapsamında ülkemizde ağırladık. Pakistanlı kardeşlerimizin de yeni rotası, aynı tedavi hizmetlerini çok daha uygun fiyatlara ve dostane bir ortamda size sağlayan Türkiye olmalıdır. İnşallah el ele, omuz omuza vererek bunu sağlayacağımıza inanıyorum. Tüm hedeflerimize ulaşmamıza imkan verecek stratejik ekonomik çerçeveyi inşallah bugün İmran kardeşimle birlikte imzalayacağız” şeklinde konuştu.

:

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap