Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Erdoğan’dan ‘Seçim sonrası OHAL’i kaldırabiliriz’ Açıklaması

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Erdoğan’dan ‘Seçim sonrası OHAL’i kaldırabiliriz’ Açıklaması
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gece Kanal D’de yayınlanan “Seçim Özel” programında Demirören Medya Grup Başkanı, Kanal D ve CNN Türk İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal ve Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat’ın yer aldığı programa katıldı. Erdoğan programın başlarında dün gece vefatının altıncı yılında anılan Abdürahim Karakoç yerine hala hayatta olan Sezai Karakoç için “Allah rahmet eylesin” mesajını iletti.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, “FETÖ’nün bizim zamanımızda büyüdüğü iddiasını reddetmem. Bunlar büyük bir ihanet şebekesi içerisindeymiş. Aldatıldık” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Seçim sonrası OHAL’i masaya yatırıp onu kaldırma gibi bir durum söz konusu olabilir”  açıklamasında bulundu.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19 Nisan tarihinde, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşmesinin ardından ilan ettiği erken seçim konusunda “Aylardır seçim beyannamesinin hazırlanması ile ilgili çalışma yapılıyor” dedi.

Erdoğan, Cahit Zarifoğlu ve Abdürahim Karakoç‘un ölüm yıldönümü olduğunun hatırlatılması üzerine, iki isimden şiirler okudu. Erdoğan Abdürahim Karakoç yerine yanlışlıkla Sezai Karakoç için ‘Allah rahmet eylesin’ dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Buket Aydın moderatörlüğündeki ‘Seçim Özel’de, Demirören Medya Grup Başkanı, Kanal D ve CNN Türk İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal ve Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat’ın sorularını yanıtlıyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Şu anda meydanlar ısınmaya başladı. Örneğin bugün benim Mersin, Mersin’den önce bir Tarsus yaptım arada. Temel atma törenlerimiz vardı, oradan da Hatay’a geçtim. Üçünde de çok çok farklı bir heyecanı yaşadım. Hava sıcaklığı 35-39 derece arasındaydı ama vatandaş bir yere kadar sabretti. Ankara’da da Külliye’nin içinde yeni bir çok amaçlı sergi salonu açtık, 2500’e yakın muhtarımıza iftar verdik. Biliyorsunuz muhtarlarla benim periyodik görüşmelerim oluyor. Burada zirve yaptı, 47. toplantımız oldu. Onlarım sıkıntıları neyse, o foruma dolduruyorlar; İçişleri Bakanlığımız da ilgili bakanlıklarla görüşme yaparak çözüm üretimine gidiyor.”

ŞİİR OKUDU

Şairler Cahit Zarifoğlu ve Abdurrahim Karakoç’un ölüm yıldönümlerinin hatırlatılması üzerine ‘”Cahit Zarifoğlu, aslında çocukların şairiydi. Değerli bir abimizdi” diyen Erdoğan  ‘Bir duruşu olmalı insanın; Bir bakışı, Bir anlayışı, Bir aşkı, Bir davası olmalı” şiirini okudu.

Abdürrahim Karakoç’un Mihriban şiirine de değinen Erdoğan, ”Mihriban O’nun hem dava hem sevda şiiridir” diyerek bir başka şiirini okumak istediğini ifade etti. Erdoğan, Karakoç’un ”Beden ölür, çürür, cana bakın siz. Kim kiminle yürür, ona bakın siz. Bırakın dönsün dönme dolaplar, Haktan, hakikatten yana bakın siz” dizelerini okudu.

Abdurrahim Karakoç’un oğlu da bizim adaylar arasında umarım onu da aramızda görürüz.

Erdoğan Abdürahim Karakoç yerine yanlışlıkla Sezai Karakoç için ‘Allah rahmet eylesin’ dedi.

“AYLARDIR SEÇİM BEYANNAMESİ İÇİN ÇALIŞILIYOR’

Mehmet Soysal: Bu mecliste 600’ü aşkın vekil görev yaptı. Bu sayıyı çok bulan muhalefet partileri var. Şöyle bir eleştiri var; “16 yıldır AK Parti iktidarda. Şuana kadar neden bunları yapmadı” diye. Bu konuda neler söyleyeceksiniz?

Bizim beyannamemizin beyanatı onları neden rahatsız ediyor? Biz bir tecrübeyi gündeme getiriyoruz. 16 yılın tecrübesi var. Biz boş durmadık. Türkiye’de ne eksik ne fazla bunu gördük. Rahatsız oluyorlar. Bunlar daha çırak bile değil. Bir bakkalı çırağa emanet eder misiniz? Biz şimdi baş ustalık için bize icazet verin diyoruz vatandaşa. Aylardır çalışıyoruz. Aylardır seçim beyannamesine çalışıyoruz.  Şuanda biz hâlâ çalışıyoruz. Gençlere Külliye’de hanım bir sahur verdi. O sahurdan önce de çalışmalarımızı yaptık. Ben de hanımın çalışmalarına katıldım. 400’e yakın gençle sahur yaptık. O saate kadar yine devam.

OHAL NE ZAMAN KALKACAK?

Programda OHAL’le ilgili soruya da cevap veren Erdoğan, “Seçimden sonra inşallah kabineyi kuracağız ve kurduktan sonra Adalet Bakanlığımızla birlikte çalışmalara başlayacağız. Tabi bu işler öyle fazla sürüncemede kalmaz. Hemen adımı atıp yola devam edeceğiz” dedi.

Anahtar Kelimeler: Bursa , Bursa Haber , Bursa Haberleri , Bursa Son Dakika Haberleri

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap