Erdoğan’ın vaadi: Şehir hastanelerine daha çok müşteri!

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gece Kanal D’de yayınlanan “Seçim Özel” programında Demirören Medya Grup Başkanı, Kanal D ve CNN Türk İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal ve Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat’ın yer aldığı programa katıldı.

“Bizden önce ambulansları köpekler çekiyordu” dedi, şehir hastanelerine “müşteri” vaat etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, programın ilk bölümünü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’yi hedef alarak sürdürdü. Kılıçdaroğlu’na, onun yetkisindeymiş gibi, “Neden SSK Genel Müdürlüğü yaptığında doğru dürüst bir hastane ortaya koymadın?” diye soran Erdoğan, şehir hastanelerini örnek gösterirken halka alenen hastalık vaat etti:

Proje bizim işimiz. Avrupalı buraya gelsin. Tek derdimiz kalite sahibi doktorlarımızı artırmak. Onları artırdığımızda bu hastanelerin müşterisi çok daha artacak. Şu an bile vatandaşlarımız buraya geldiğinde o kadar mutlu oluyor ki. Gidiyorum, gözleri doluyor.

Biz gelmeden önce MR mı vardı, tomografi mi vardı? Geldiğimizde birkaç tane kırık dökük ambulans vardı. Eskiden köpeklerin çektiği ambulans ile götürülürdü. Şimdi paletli ambulanslarla bu işi yapıyoruz. Sayın İnce bunları nasıl görmemezlikten gelirsin. 5000 ambulansı sağlık örgütümüze dahil ettik. Yapıyoruz ve yapacağız. Mutluluk bu, huzur bu.

“FETÖ” itirafı, OHAL’i kaldırma iddiası, Mahmur ilanı

“FETÖ ile mücadele” sorusuna “FETÖ’nün bizim zamanımızda büyüdüğü iddiasını ben reddetmem. Bunlar büyük bir ihanet şebekesi içerisindeymiş. Aldatıldık” karşılığı veren Erdoğan, buna karşın Erdal İnönü ve Bülent Ecevit’in Gülen’in en yakın arkadaşları olduğunu iddia etti.

“OHAL’in sürüp sürmeyeceği” sorusuna cumhurbaşkanı seçilip kabineyi kurunca OHAL’i kaldıracakları yanıtı veren Erdoğan, “Kandil’e operasyon” sorusuna ise mesafeli yaklaştı ancak Mahmur’u da dillendirdi:

Olayın tabi iki boyutu var. Kandil var Sincar var. Irak’tan Türkiye’ye herhangi bir tehdit olursa, Bağdat yönetimiyle bunu görüşürüz. Bağdat ‘Ben bunu çözerim’ dediği taktirde ne ala. ‘Çözemem’ derse Sincar’ı da Kandil’i de vururuz. Bunu ilk defa söylüyorum; Mahmur. Mahmur çok önemli. BM şöyle demiş böyle demiş… BM’nin Mahmur meselesini de halletmesi lazım. Mahmur bir kuluçka yuvasıdır. Bu meseleyi çözmezseniz vururuz. Kandil nereden besleniyor sanıyorsunuz? Mahmur’dan. Sincar da küçük bir Kandil’dir aslında.

Anahtar Kelimeler: Bursa , Bursa Haber , Bursa Haberleri , Bursa Son Dakika Haberleri

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku