Eren Bülbül’ün annesi: Oraya götürülmesi binde 1000 ihmal

0

Geçtiğimiz günlerde terör örgütü PKK, Trabzon’un Maçka ilçesinde askerlerimize pusu kurmuştu. Jandarma Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’i şehit eden teröristler aynı zamanda 15 yaşındaki Eren Bülbül’ü de şehit etmişlerdi. Eren’in şehit edilmesinde ihmal var mı yok mu soruları tartışılırken Eren’in annesi konuştu. Ayşe Bülbül, “Eren’in oraya götürülmesi yüzde 100 değil, binde 1000 ihmaldir” dedi.

 

Gündemde olan bu tartışmaya Eren Bülbül’ün ağabeyi Çağlar Bülbül’de katıldı, “15 yaşındaki çocuğu alıp çatışmaya götürüyorlar.” açıklamasıyla ihmalde bulunanlara tepki göstermiş, yengesi Aysel Bülbül ise “Köyün güvenliği için keşif yapılacaksa neden muhtar yerine çocuğumuz çağrılıyor?” dedi. Eren Bülbül’ün kuzeni Ali Bülbül ise Eren’in teröristlere karşı “yem” olarak kullanıldığını iddia etmişti. “15 yaşında çocuğa ne yelek giydirme ne bir şey. Kendileri yelek giymiyor ki çocuğa yelek giydirsinler. Bunu oraya yem olarak götürüyorlar. Orada bizimki vuruluyor. Çocuğu yanlarına götürüyorlar pusuya düşüyorlar.”

‘Niye çocuğu arıyorsunuz beni arayın’

Doğan Haber Ajansı’na konuşan anne Ayşe Bülbül, PKK’lıların evlerinden yemek çalması sonrası ihbarda bulunduklarını ve ihbardan sonra sıklaşan telefon trafiğinin ardından oğluma “Bizi terörü besliyor diye suçlamasınlar” dediğini belirtti ve şunları ekledi. “Baktık ki evin çevresinde izler var. Hep ezilmiş. Dedim ‘Oğlum baksana buraya gelen köyden birisi değil. Gerçek terörist’. Benim de oğlum Eren’in de numarasını aldılar. Eren komuyanı aradı ve şunu söyledi: ‘Komutanım evin gerileri falan hep ezildi’. Komutan da Eren’e ‘Resimlerini çek de bana at’ demiş. Çocuk da çekmiş atmış. Sonra biz yaylaya gittik. Eren de amcasına fındık toplamaya gitti. Ama Eren’i sürekli arıyorlardı. Yahu bu çocuğu ne diye arıyorsunuz? Beni arayın. Beni aramadılar.

‘Binde 1000 ihmal’

Bülbül şöyle devam etti: “Eren’in oraya götürülmesi yüzde 100 değil, binde 1000 ihmaldir. Eren’i cuma namazından sonra bekleyip alıp gitmenin sonucunu istiyorum. Başbakanımızdan, bakanımızdan, yetkililerden Eren’in oraya neden getirildiğini öğrenmek istiyorum. Tek şunu düşünüyorum; ‘Bu çocuktan bilgi alabilir miyiz bakalım, acaba bunlar mı bunu besliyor?’ diye düşündüler. Biz nerede besleyeceğiz onları ormanın dibinde? Nasıl besleyecektim ben kadın kişi eşim yok, çocuklarım yok. Ne diyerek besleyecektim? Madem besledim, niye duyurdum? Sonuçta biz ihbar ettik, evimiz soyuldu.”

‘Onlar ne dedi de korkmadı?!

Oğlunun neden operasyona götürüldüğünün cevabını istediğini belirten anne sözlerini şöyle sürdürdü: Benim çocuğum şehit olmak isterdi ama askerde şehit olmak isterdi, kapının önünde değil. Bende en çok yara açan babası olsaydı bu iş böyle olmazdı, olamazdı. 18 ay önce babasını kaybettim ondan sonra da Eren’imi kaybettim. Cumhurbaşkanıyla görüştük. Ne arzun varsa temin edeceklerini söyledi. ‘Eren’in kanını yerde bırakmayacağım’ dedi. Ne desin başka. Önce can güvenliği istiyorum, sonra da camideki bir çocuk oraya niye bir daha gitti?”

Oğluna,“Fındık topladıktan sonra etrafa bak” dediğini, oğlunun,“Anne ben gelemem bir daha buraya korkarım” diye cevap verdiğini aktaran Bülbül, “Ben dediğimde korktu da, bunlar Eren’e ne dedi de korkmadı? Ne tepki aldı da gittoraya?” diye sordu.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku