Siyaset

Eren Erdem’in tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi


Siyaset

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada tutuklu CHP PM üyesi Eren Erdem’in tutukluluğuna yapılan itirazın reddedildiğini duyurdu. Yarkadaş, paylaştığı mesajda “İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesi de arkadaşımız CHP PM Üyesi Eren Erdem’in tutukluluğuna yapılan itirazı reddetti. Eren Erdem de tıpkı Berberoğlu gibi haksız ve adaletsiz bir kararla cezaevinde tutuluyor. Yargı, siyasete değil […]CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada tutuklu CHP PM üyesi Eren Erdem’in tutukluluğuna yapılan itirazın reddedildiğini duyurdu.

Yarkadaş, paylaştığı mesajda “İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesi de arkadaşımız CHP PM Üyesi Eren Erdem’in tutukluluğuna yapılan itirazı reddetti. Eren Erdem de tıpkı Berberoğlu gibi haksız ve adaletsiz bir kararla cezaevinde tutuluyor. Yargı, siyasete değil hukukun gereklerine göre karar vermelidir.” ifadelerini kullandı.

Eren Erdem, hakkında açılan Karşı Gazetesi davası nedeniyle savcılığın “kaçma şüphesi” gerekçesiyle gözaltına alınmışi İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkarılmıştı. Erdem, sorgunun ardından tutuklanmıştı.