ERKEK AYAKKABISI SEÇERKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

0

Ayakkabılar gardırobunuza çeşitlilik katar ve uygun olmayan ayakkabılar giyerek moda hataları yapmanızı engeller.

Ayakkabı seçmenin bu dört kuralını bilmek, giyim bütçenizi akıllıca harcamanıza ve ayakkabılarınızı uygun şekilde koruyarak yatırımınızı korumanıza yardımcı olur.

Ayakkabınız en az üç amaca hizmet eder:

Her durum için uygun ayakkabılara sahipsiniz
Kaliteli ayakkabılara sahip olmanın değerli bir yatırım olduğunu anlıyorsunuz
Her durum için doğru ayakkabılara sahip olmak, kişisel tarzınızı ve konforunuzu artırır.

BÜYÜK ANLAŞMA NEDİR?

Ayakkabılarınız ayakta durmak için temelinizdir. Ayakkabılar günde 3000 defadan fazla ağırlığınızın gücünü emer; bu nedenle, vücudunuzun doğal yürüyüşünü ve yastıklama sistemini engelleyen ayakkabılar giyerseniz, her seferinde bir adım olmak üzere rahatsızlık ve hatta yaralanmaya neden olabilirler. Ayakkabılar ayrıca gözlemcilerden orantısız bir ilgi görüyor – vücudun sadece %5’ini kaplamalarına rağmen %30’a varan oranlarda.

AYAKKABININ DÖRT KURALI

Ayakkabılarınızı seçerken satın alma hatalarından kaçınmanın dört kolay yolu:

1. DOĞRU AYAKKABI, DOĞRU FIRSAT

Erkeklerin en sık yaptığı hata? Duruma bakmadan ayakkabı giymek. Koşu sırasında koşu ayakkabısı giyilmelidir; çelik burunlu iş botları çalışırken ayaklarınızı korur.

Son zamanlarda, birçok erkek, erkek takım elbise ile doğru ayakkabıyı giymek söz konusu olduğunda resmi ve ultra rahat arasındaki orta yolu terk etti.

2. KALİTEYE YATIRIM YAPIN

Bilinmeyen nedenlerden dolayı erkekler kaliteli ayakkabı almaktan kaçınma eğilimindedir. Bu teknik genellikle uzun vadede işe yaramaz, çünkü düşük kaliteli ayakkabılar tutkalla bir arada tutulur ve karton ve kağıt gibi iyi tutunmayan ucuz hammaddelerden üretilir.

Amacımız? Kaliteli ayakkabılar daha pahalı olabilir, ancak onlarca yıl dayanabilir, böylece kullanım maliyetlerinden tasarruf etmenizi sağlar. Yüksek kaliteli ayakkabılar satın almak için genellikle bütçe ayırmaya değer. Uzun vadede paradan tasarruf edeceksiniz ve bu size satın aldığınız ürüne saygı duymayı ve ayakkabılarınıza daha iyi bakmayı öğretir.

3. UYGUN UYUM VE RAHATLIĞA ODAKLANIN

Daha pahalı olsa bile doğru ayakkabı bedenini satın alın. Ayrıca ayakkabının genişliğine de dikkat edin.

 

4. AYAKKABILARINIZA İYİ BAKIN

İyice kurumasını sağlamak için aşınmanızı birkaç çift ayakkabı arasında döndürün. Teri emmek için her zaman tahta ayakkabı ağaçları kullanın.

 

Deri ayakkabılar için bu çok önemlidir, çünkü bir elbise ayakkabısının iç kısmı, genellikle üst kısmın sert kimyasal işleminden geçmediği için çürümeye daha yatkındır.

 

ORTAK AYAKKABI TERMİNOLOJİSİ

Ayakkabı gardırobunuzu yenilerken aşina olmanız gereken bazı terimler.

Taban: Ayakkabının veya botun alt kısmı tabandır. Ayakkabı tipine ve kalitesine bağlı olarak dış taban, orta taban veya iç taban olarak sınıflandırılabilir.
Üst: Ayakkabının tabanın üzerindeki kısmıdır.
Brogue: Bu, ayakkabının derisine küçük deliklerin oyulduğu bir süsleme şeklidir. Ayakkabının üzerinde ne kadar çok şey olursa, o kadar rahat olur.
Açık Bağcık: Açık bir bağcık sistemi, bir ayakkabıyı blucher olarak tanımlar. Ayakkabının dili ve vamp (üst kısmın ayağın üstünü örten kısımları) boğazı açık olacak şekilde tek parça kesilir.
İç Taban: Ayağın dayandığı tabanın iç tabakasıdır. Kaliteli bir iç taban, 5 veya 25 yıllık bir ayakkabı ömrü arasındaki fark olabilir.
Topuk: Ayakkabının yerle doğrudan temas eden ve ayakkabı giyildiğinde ayağı yukarı kaldıran arka kısmıdır. Genellikle kauçuk veya metal ile güçlendirilmiş, bunlar genellikle asansör adı verilen iki veya dört parça deriden yapılır.
Bağcıklar: Bunlar iki stilde gelir: yuvarlak veya şerit. Yuvarlak bağcıklar daha güçlüdür ve çekirdekleri nedeniyle daha resmi kabul edilir. Kurdele bağcıkları daha esnektir ve genellikle spor ayakkabılarında veya yürüyüş botlarında kullanılır.
Artık farklı ayakkabı türleri ve stilleri konusunda son derece hızlı olduğunuza göre, gardırobunuzu tamamlayacak doğru ayakkabı türlerine yatırım yapma konusunda kendinizi güvende hissedeceksiniz.

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku