Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

ERSİN TATAR KKTC’DE TC’Lİ ÇALIŞANLARI İSTEMİYORDU

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 ERSİN TATAR KKTC’DE  TC’Lİ ÇALIŞANLARI İSTEMİYORDU
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Kurulan hükümette ve aldığı başbakanlık görevinde Türkiye’den gördüğü desteği her fırsatta paylaşan Ersin Tatar, ilk krizde Türkiyeli çalışanları hedef aldı. KKTC’nin en çok izlenen kanallarından Diyalog Tv’de Genel Yayın Yönetmeni Reşat Akar’ın ve Diyalog Tv Haber Müdürü Aytuğ Türkkan’ın konuğu olan Başbakan Ersin Tatar, Ekonomik kriz kapsamında açıklanan tedbir paketinde yer alan 1.500 TL’lik desteğin, KKTC’de turizm sektöründe çalışan Türkiyeli personeli kapsamadığını söyledi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Tatar Sonra da tepki çeken cümleleri sıraladı, 

“Bu insanlar geliyor bir maaşla çalışıyor. Ödedikleri vergi var mı çok merak ederim, asgari ücretten görünür yatırımları. 3 çocuğu var, 3’ü da benim okuluma gider. Hasta olur, benim hastaneme gider. 3 çocuğu ve karısıyla, hatta karısının anası ve babasıyla…

3 bin 500 TL alan adamın bu ülkeye getirisi nedir?” dedi… 

İşte bu sözler ülkede alın teriyle emek veren binlerce çalışandan, KKTC’de yatırım yapan Türkiyeli iş insanlarından, hatta iş dünyasının her kesiminden büyük tepki gördü. 

Her fırsatta Ankara’nın desteğini vurgulayan Tatar, bu kez Ankara’ya şikayet edildi.

TV yayınında kullandığı sözlerden sonra sosyal medyada başlayan paylaşımlar, Türkiye medyasına kadar uzandı. Bazı köşe yazarları Tatar’ın bu yaklaşımın sert eleştirdi. 

Birçok paylaşımın sonuna Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Beştepe profilleri eklendi. 

Daha sonra Ersin TATAR Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup KKTC’de çalışanlardan özür diledi.

Başbakan Ersin Tatar, önceki gün Diyalog TV’de Reşat Akar’ın sunduğu TV programına telefonla bağlanarak ekonomik paketle ilgili görüşlerini dile getirdi. Tatar programdaki konuşmasında 3’üncü dünya ülkesi vatandaşlarına yönelik adeta nefret söylemlerinde bulundu. Tatar konuşmasında şöyle dedi: “Bizim kaynaklarımız kıttır. Üçüncü ülke vatandaşı kaç kişi burada kaldı diye komite değerlendirecek.

Bu insanlar buraya geliyor bir maaşla çalışıyor. Ödedikleri vergi var mı çok merak ederim.Asgari ücretten görünür yatırımları. 3 çocuğu var, 3’ü da benim okuluma gider. Hasta olur, benim hastaneme gider. 3 çocuğu ve karısıyla, hatta karısının anası ve babasıyla… Kıbrıs Türk hükümetini biraz koruyalım. O verdiği prim karşılığında okula gider, hastaneye da gider. Bu da buraya yazılsın. 3 bin 500 TL alan adamın bu ülkeye getirisi nedir?

Ben bu insanlara karşı değilim ama bu ülkeyi yönetenler bollukla yönetmiyor bu ülkeyi” DÜN ÖZÜR DİLEDİ Öte yandan dün Diyalog TV’ye konuşan Başbakan Tatar, önceki gün yabancı işgücü ile ilgili kullandığı ifadelerin yanlış anlaşıldığı belirterek, “Eğer yanlış anlaşıldıysam özür dilerim” dedi. Tatar, zor günlerden geçildiğini belirterek, turizm emekçilerine yönelik bir yardım paketi üzerinde çalışıldığını söyledi.

Kamu maliyesinin yaşadığı zorluklara dikkat çeken Tatar şöyle devam etti: “Benim başkanlığını yaptığım kurul, 50 binin üzerinde TC ve KKTC vatandaşına katkı sağlayacak bir karar aldık.Üçüncü ülke vatandaşlarına yönelik de çalışıyoruz.Bu konuda ırkçılık yapmamız söz konusu bile değil. Şu anda vaka sayımız alt seviyede. Umarız ki böyle devam ederse, Nisan ortası yavaş yavaş hayatı normale çevireceğiz.Biz devleti yönetirken sorumluluklarımız vardır. Taahhütlerimiz var.

Maaş kesintisi oldu ama bu 55 milyon TL’yi çalışana iade edeceğiz. Yine kesersek, yine iade edeceğiz. 75 bin kişi kamudan maaş alıyor. Daha fazla kesinti yapmak, daha fazla sorumluluktur. Özel sektörde işverenler de sorumluluk alacak, biz de katkı yapacağız.Nisan ayı ortasından itibaren hayatın normale döneceğini ve eski günlerimize döneceğimizi düşünüyorum.

Özel sektörde ilk etapta 50 bin kişiye katkı yapıyoruz. Özel sektörün işçi çıkarmasını istemiyoruz. Hep birlikte Haziran 2020’ye hazırlanalım. Karamsar olmayın. İyi yönetiyoruz. Bu süreci başarılı yönetirsek, bu KKTC’nin reklamı olur.”

KAYNAK:

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap