Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Ertürk Bursa’dan seslendi: Rejim tehlikededir!

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Ertürk Bursa’dan seslendi: Rejim tehlikededir!
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

REJİM TEHLİKEDEDİR!
Son Kale, İlk ve Son Adım Atatürk Derneği’nin, düzenlediği organizasyonda emekli Tümgeneral Türker Ertürk katılarak,Nilüfer Akademik Odalar Yerleşkesi Konferans salonunda vatandaşlarla bir araya geldi. Anayasa ve Başkanlık Sistemi ile ilgili görüşlerini dile getirme fırsatı bulduğu için memnuniyeti dile getiren Ertürk , Dernek yöneticilerine teşekkür etti. Türker Ertürk “18 maddelik anayasa değişiklik teklifinin ne olup ne olmadığını, halkoyu ile onaylanırsa ülkemizi bekleyen tehlikeleri ve yaşayacağımız felaketleri, ayrıntılarıyla anlatacağız. Halkımız çocuklarına, torunlarına, ülkemizin ve toplumumuzun geleceğine sahip çıkabilmesi için bu değişikliğe mutlaka “Hayır”cevabını vererek,dur demesi gerektiğini basit örnekleri sizinle paylaşacağım.” Dedi

HAYIR’LI BİR İŞ YAPIN!
Maddeler halinde Başkanlık Sistemi hakkında bilgiler veren Ertürk “ Esasında bu değişiklik; yanılmayan, aldatılmayan, her şeyi bilen ve öngören “Tek Adam” varsayımı üzerine inşa edilen, halkı ve devleti peşinden gelmeye mecbur eden bir “Diktatörlük” rejimini oluşturuyor.Bu rejimin bizi İslami faşizme getireceği çok açıktır. Bu faşizm, 1930’ların ve1940’ların faşizmini bile gölgede bırakır, şüpheniz bile olmasın. “Hayır”ın arkasını dolduracak binlerce gerekçe; hem bilimsel olarak, hem de tarihin içinde yaşanmış ve ibret alınması gereken örnekler olarak verilebiliyoruz. “Evet”i anlatmaksa zor, hatta imkansız. Çünkü; “Evet”in arkasını dolduracak, ahlaki olacak, bilimsellikten ve demokrasiden nasibini alacak bir tek gerekçe bile sayılamaz. O zaman yapılması gereken; baskı, yıldırma, demagoji, din istismarı, kaosu tırmandırma yöntemleri ile tartışmaları halkın gözünden kaçırmak olacak. Evet, şimdi bunu yapıyorlar. Hatta bu yüzden, aynen Suriye’den Türkiye’ye füze atmak ve savaş çıkarmak zihniyetinde olduğu gibi;“Evet”e halkı mecbur edebilmek için, terörü kasti olarak tırmandırabilirler!” dedi.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

KİMİN HANGİ TARAFTA OLDUĞU GÖRÜLDÜ!
Referandumdan çıkacak olan “Hayır” beklentisi ile de görüşlerini açıklayan Ertürk “Burada gördüğüm Türk Milliyetçileri; hem anayasa değişikliğine, hem de Devlet Bahçeli’ye “Hayır” diyorlar. Görünen o ki; Devlet Bahçeli, referandumdan çıkacak “Hayır”la birlikte, hayatımızdan çıkacak ve siyasi tarihimizin ihanet kokan karanlık sayfalarındaki müstesna yerini alacaktır. Bursa dahil, bugüne kadar edindiğim izlenimim ve araştırmalarıma göre; referandum bugün yapılsa, sonuç kesinlikle “Hayır” çıkar. İktidar, bunun bilincinde! Bu nedenle; önümüzdeki süreçte her türlü melanet dahil olmak üzere, halka “Evet” dedirtmek için her şeyi yapacaklar. Savaş, terör ve provokasyonlar da işin içinde olmak üzere! “Hayır” için çalışmalıyız ama uyanık olmalıyız. Kışkırtmalara gelmemeliyiz. 2010’da yapılan referandumdan bugüne kadar yaklaşık 7 yıl geçti, köprülerin altından çok sular aktı, takke düştü, kel göründü. Kimin hırsız, işbirlikçi, terör destekçisi ve FETÖ’cü olduğu belli oldu. Kontrollü darbenin de artık,her geçen gün insanlarımız daha çok farkına varıyor.” İfadeleri kullandı.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap