Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Esenyurt satılık daire fiyatları ne kadardan başlıyor?

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Esenyurt satılık daire fiyatları ne kadardan başlıyor?
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Özellikle konut sahibi olmak isteyenlerin en çok tercih ettiği ilçelerin başında gelen Esenyurt’ta yeni projeler artış gösteriyor.  Esenyurt’un tercih edilme nedenleri arasında; şehrin birçok ilçesine göre bölgedeki konut fiyatlarının uygun olması, ulaşım olanaklarının fazla ve yeni projelerin artması geliyor.Hızla gelişmeye devam edenve 43 mahallenin yer aldığı Esenyurt’taağırlıklı olarak yeni konutlar bulunuyor. Gayrimenkul sektörü için önemli bir yere sahip olan ilçede konut fiyatları yakından takip ediliyor. Peki, Esenyurt satılık daire fiyatları ne kadar?Esenyurt satılık konut fiyatları son bir yılda ne kadar arttı? İşte Esenyurt’ta gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen yatırımcılar için önemli bilgiler…

Esenyurt satılık daire fiyatları ne kadardan başlıyor?

Yeni konutların ağırlıkta olduğu Esenyurt’ta satılık daire fiyatları merak edilen konuların başında geliyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Esenyurt satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için minimum146 bin 3 TL, maksimum 243 bin 300 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 194 bin 671 TLolarak ölçümleniyor.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Esenyurt satılık konut fiyatları son bir yılda ne kadar artış gösterdi?

İstanbul’un metrekare fiyatı en düşük ilçesi Esenyurt’ta son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.28arttı. Esenyurt ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.947 TL oldu. İlçede konut yatırım geri dönüş süresi, bir başka deyişle amortisman süresi 16 yıl olarak hesaplanıyor.

Esenyurt kiralık daire fiyatları ne kadar?

Esenyurt, üniversitelere yakın bir lokasyonda bulunduğundan bölgede kiralık daire talebi artıyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Esenyurt kiralık daire fiyatı ortalama 100 metrekare için, 785 TL ile 1.308 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı ise 1.046 TL olarak gösteriliyor.

Esenyurt’un konutta kazandıran mahallesi: Talatpaşa

Esenyurt ilçesinde satılık konut fiyatında en yüksek aylık artış oranına sahip mahalle Talatpaşa oldu. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Talatpaşa satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.55 artış gösterdi. Talatpaşa Mahallesi’nde ortalama konut metrekare fiyatları 1.968 TL olurken, geri dönüş süresi 17 yılı buluyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Talatpaşa’da satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 147 bin 564 TL ile 245 bin 900 TL arasında değişiyor.

 

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap