Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Eskişehir’de Chp’liler Polis Barikatını Aşıp Yürüdü

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Eskişehir’de Chp’liler Polis Barikatını Aşıp Yürüdü
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

CHP Eskişehir İl Örgütü tarafından düzenlene yürüyüş, İstiklal Mahallesi Porsuk Bulvarı’nda başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Yılmaz Büyükerşen, CHP Milletvekili Cemal Okan Yüksel, CHP’li Tepebaşı İlçe Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı İlçe Belediye Başkanı Kazım Kurt, Mahmudiye İlçe Beledi Başkanı İshak Gündoğan, Han İlçe Belediye Başkanı Erdal Şanlı, CHP İl Başkanı Sinan Özkar’ın da aralarında bulunduğu yaklaşık bin kişi, “Seninleyiz Kılıçdaroğlu” yazılı pankart açıp Hamamyolu Caddesi’ndeki Saatli Park’a doğru yürüyüşe geçti.

Sık sık “Katil PKK, işbirlikçi AKP” şeklinde slogan atan kalabalığın önü Sağlık Müdürlüğü önünde polisler tarafından kesildi. Milletvekili Cemal Okan Yüksel ile CHP İl Başkanı Sinan Özkar polislere yürüyüşten vazgeçmeyeceklerini söyledi. Ön sırada bulunan CHP Milletvekili Cemal Okan Yüksel ile partililer, çevik kuvvet barikatına yüklendi. Kısa süre yaşanan arbedenin ardından barikatı yaran CHP’liler, yürüyüşlerine davam ederken, TOMA’lı çevik kuvvet polisleri ise kenara çekilerek kalabalığa herhangi bir müdahalede bulunmadı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Sloganlar atarak Hamamyolu Caddesi Saatli Parka gelen kalabalığa hitaben CHP İl Başkanı Sinan Özkar konuşma yaptı. Genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırılara tepki gösteren Özkar şöyle konuştu:

“Terör örgütüne dokunmayın diye valilere emir veren, terör örgütünü şehirlere yerleşmesine göz yuman kimdir? Dolmabahçe mutabakatına imza atan Kemal Kılıçdaroğlu mudur? Her yaptığınızın, her hırsızlığınızın, her şehidin, katline sebep olduğunuz her yurttaşın hesabını soracak olan Kılıçdaroğlu’dur. İlka ki hesap günü gelecek. Genel Başkanımıza saldıran beslemeleriniz ne onu, ne bizi yıldıramaz.”

Yapılan konuşmaların ardından çeşitli sloganlar atan kalabalık daha sonra dağıldı.

DHA

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap