Esnafa, ‘öğrenciye etek satmayın’ uyarısı

0

Muğla Marmaris’te Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi’ne bu yıl başlayan 9’uncu sınıf öğrencilerine etek satılmaması için esnafa uyarı yapıldığı iddia edildi. ‘Etek uyarısı’ okulda yasak duyurusu olmamasına rağmen velilerin alışverişte etek talep ettiğinde, “Sıkıntılı durum var, satamayız” yanıtıyla karşılaşmaları ile ortaya çıktı.

Marmaris’te bazı esnaflar velilere etek satışını durdurdu. Veliler nedenini sorduklarında ‘Okuldan 9’uncu sınıflar için satılmayacak uyarısı’ geldiğini belirtti. Etek satışını durduran esnaflar da, okulların açıldığı dönemde okuldan bazı kişilerin gelerek okul kıyafetleri arasında etek siparişi vermemeleri için uyarıldıklarını ifade etti. Kendilerine artık 9’uncu sınıflarda etek giyilmeyeceğinin söylendiğini aktaran esnaflar, “Sipariş vermedik. Gelen müşterilere ‘Yok’ diyoruz” ifadelerini kullandı.

Esnaflar ‘uyarıyı’ anlattı

Bir esnaf, “Bizim bildiğimiz sadece 9’uncu sınıflara yönelik bir uygulama. Diğer sınıflar etek giyebiliyor. Geçen senelerde alınan etekleri öğrenciler giymeye devam edebiliyor” dedi. Bir diğer esnaf, “Bize etek getirtmeyin. Boşuna sipariş vermeyin, dendi. Ama giyilmesini yasaklıyoruz gibi bir ifade kullanılmadı. Alacak olsak alır satarız ancak uyarıdan sonra almadık” diye konuştu.

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku