Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Evlenecekleri Gün Öldürdü

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Evlenecekleri Gün Öldürdü
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Çıktığı ilk duruşmada, nikah yapacağı gün Sevda Uysal’ı öldürdüğünü söyleyen Abbas Usta, annesini ise olay anında işyerinde bulunan T.U.’nun vurduğunu öne sürdü. Mahkeme, Usta’nın akli dengesinin yerinde olup olmadığının belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderilmesine karar verdi.

Olay, Sevda Uysal’ın merkez Yıldırım İlçesi Ortabağlar Mahallesi 6’ncı Çelik Sokak’ta bulunan sigara ve nargile tütünü sattığı işyerinde geçen yıl Haziran ayında meydana geldi. Bursa Emniyet Müdürlüğü Hassas Bölgeleri Koruma Şube Müdürlüğü emrinde çalışan Bursa Valiliği binasında görevli polis memuru Abbas Usta, kendisi gibi eşinden boşanan Sevda Uysal ile birlikte yaşıyordu. Abbas Usta, iddiaya göre kıskançlık yüzünden tartıştığı Sevda Uysal ile yanında bulunan annesi Ayşe Şahin’e işyerinde tabancasıyla kurşun yağdırdı. Sevda Uysal ile annesi olay yerinde yaşamını yitirirken, Abbas Usta ise cep telefonu ile aradığı meslektaşlarına teslim oldu. Mahkemeye çıkartılan Usta tutuklandı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

‘SEVDA’YA BEN ATEŞ ETTİM, ANNESİNİ T.U. ÖLDÜRDÜ’

Hakkında Bursa 7’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde iki kez ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açılan Abbas Usta’nın yargılanmasına başlandı. Sevda uysal’ın kızı Gizem Karaca ile tarafların avukatlarının hazır bulunduğu duruşmada savunmasını yapan Abbas Usta şunları söyledi:

“O gün Sevda ile nikah yapacaktık. İşlemlerin gerçekleşmesine kısa süre kala kendisi, ‘Benim işyerine acilen gitmem gerekiyor. Yapmam gereken önemli bir iş var. Hemen döneceğim’ dedi. Ben de kabul ettim. Aradan geçen süre içersinde dönmeyince ona ulaşamadım. Daha sora işyerine gittim. Burada daha önce Sevda ile aralarında ilişkisi olduğunu duyduğum T.U. ve annesi de vardı. Sevda yanında bulunması için kendisine verdiğim benim tabancamı T.U.’ya verip, ‘Onu öldür hepimiz kurtulalım’ dedi. Bu sırada arbede yaşandı. Sevda’ya ben ateş ettim. Annesini ise T.U. öldürdü.”

‘ANNEMLE EVLENMEK İSTEDİ, ANNEM KABUL ETMİYORDU’

Öldürülen Sevda Uysal’ın kızı Gizem Karaca, annesinin bir şikayet için gittiği karakolda Abbas Usta ile tanıştığını belirtip “Abbas Usta annem ile evlenmek istedi. O kabul etmiyordu. Şiddet uyguluyordu. Huzurumuzu kaçırdı. Hatta bir gün annem polis merkezine gidip kendisine bir şey olması halinde sorumlusunun Abbas Usta olduğunu söyledi. T.U. ise annemden hoşlanıyordu. Bunu biliyordum. Ama birlikte yaşamadılar” dedi.

Mahkeme Abbas Usta’nın, akli dengesinin yerinde olup olmadığının belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

DHA

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap