Teknoloji

Facebook intiharları önlemek için geliştirdiği özelliği Türkçe olarak da kullanıcılara sundu.


Teknoloji

Facebook intiharları önlemek için geliştirdiği özelliği Türkçe olarak da kullanıcılara sundu.   Facebook üzerinden intihar notu paylaşanların intiharını önlemek için geliştirilen bu özellik, sadece ana dili İngilizce olan ülkelerde kullanılıyordu. Facebook yaptığı duyuruyla bu özelliği diğer dillere de entegre ettiğini duyurduFacebook’un intihar alarmı, kullanıcıların kendisine zarar verecek ya da intihar edeceğinden şüphe ettikleri kişilerin paylaşımlarını […]Facebook intiharları önlemek için geliştirdiği özelliği Türkçe olarak da kullanıcılara sundu.

 

Facebook üzerinden intihar notu paylaşanların intiharını önlemek için geliştirilen bu özellik, sadece ana dili İngilizce olan ülkelerde kullanılıyordu.
Facebook yaptığı duyuruyla bu özelliği diğer dillere de entegre ettiğini duyurduFacebook’un intihar alarmı, kullanıcıların kendisine zarar verecek ya da intihar edeceğinden şüphe ettikleri kişilerin paylaşımlarını işaretleyerek, Facebook’a bildirmesini sağlıyor. Bununla birlikte, güvenlik ve ve sağlık ekipleri konudan haberdar ediliyor.