Facebook Messenger Kullanmayı Bırakmalısınız?

0 89

Facebook Messenger’ın 1,3 milyar kullanıcısından biriyseniz, bırakmanız için size ciddi bir neden verildi. Son manşetler, platformun yeni güvenlik korumaları eklediğini öne sürerken, bunu göründüğünden daha riskli hale getiren, Facebook ve gizli arka uç sistemleri hakkında yeni sorular ortaya çıkaran kötü bir bükülme var .

Apple’ın tartışmalı CSAM güncellemesi ve sürpriz geri dönüşü manşetlere hakim olsa da, Facebook sessizce Messenger’da, güvenliğiniz ve gizliliğiniz üzerinde Apple’ın yaptığı her şeyden daha ciddi etkileri olan büyük bir değişiklik yaptı.

Messenger’ın en büyük sorunu her zaman varsayılan uçtan uca şifreleme eksikliği olmuştur. Yıllarca süren gecikmeler ve hayal kırıklıklarının ardından Facebook , uzun zamandır beklenen bu işlevsellikten bazılarını nihayet piyasaya sürdüğünü söylüyor . Ancak burada yüzeyin altında gömülü iki büyük sorun var ve her ikisini de uygulamayı kullanmaya devam edip etmeyeceğinizi bilmeniz gerekiyor.

80%
Awesome
  • Design
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku