Teknoloji

Facebook’un Test Ettiği Büyük Yenilik


Teknoloji

Facebook tanıtıldığı günden bu yana belki de yapacağı en büyük yenilik bu olacak. Test aşamasındaki yenilik ile haber kaynağına bakın neler eklenecek.Cuma günü Twitter üzerinden yapılan bir paylaşımda Facebook’un yeni özelliğine dair ekran görüntüleri ortaya çıkarılmıştı. Firma şu anda mobil platform üzerindeki arayüzüne eklemeyi planladığı farklı sekmeleri tecrübe ediyor. Dünyadan haberlerin, spor ve yiyecek gibi kategorilerin ayrı ayrı sekmeler halinde görülmesi bekleniyor. Şu an için ise arayüz bildiğiniz gibi.

 

Sosyal medya devi bu özelliği test ettiğini doğrulasa da henüz ne zaman güncelleme yayınlayacağı ile ilgili bir bilgi bulunmamakta. İnsanların daha fazla seçenek ve spesifik başlıklar talep etmesiyle böyle bir yenilik fikri doğmuş.

Görselde de fark edileceği gibi sekmeler ekranın alt kısmında yer alacak ve sağa sola kaydırılarak erişim sağlanabilecek. Kategori seçimi yapabileceğiniz bir araç bulunduracak olan özellik sayesinde ilginizi çekmeyen kategorilerin görüntülenmemesini sağlayabileceksiniz.

Twitter’ın Yeni Uygulamasına Az Kaldı

 

Haberin videosunu izlemek görseller için tıklayın.

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/facebook-un-test-ettigi-buyuk-teknoloji-2229358/