Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Fatih Altaylı’dan Bülent Arınç’a: Yerle yeksan oluşunu izledim

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Fatih Altaylı’dan Bülent Arınç’a: Yerle yeksan oluşunu izledim
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Habertürk Gazetesi yazarı ve program sunucusu Fatih Altaylı, Türkiye Büyük Millet Meclisi eski Başkanı ve eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a  “Ergenekon’da tutuklama kararları geldiğinde utandık, Başbakan’ımız ‘Çıldırdı mı bunlar’ dedi” ifadesi nedeniyle tepki gösterdi. Altaylı, “Arınç siyasette her zaman ‘özü sözü bir, düşündüğünü söyleyen bir adam’ imajı çizmeye çalışmıştı. Bu imajın yerle yeksan oluşunu izledim. Utanarak” dedi.

“Başkası adına utanmak” başlığıyla yayımlanan (10 Haziran 2018) yazısında Altaylı, 275 sanıklı Ergenekon davasıyla ilgili olarak Arınç’ın o dönem “Türkiye bağırsaklarını temizliyor” dediğini hatırlattı.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“Arınç, generaller tutuklandığında nasıl üzüldüklerini, ne yapacaklarını bilemediklerini falan anlattı. Bunu söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan olsa inanırım. En azından İlker Başbuğ’un tutuklanmasına ciddi ciddi dertlendiğini biliyorum. Bunu o zaman da saklamamış, söylemişti” diyen Altaylı, sözlerine şöyle devam etti:

“Fakat Arınç’ın bu konudaki inandırıcılığı yüz üzerinden sıfır. Hatta sıfırın bile altı. O günlerde, ‘İyi ki bu orduyla savaşa girmemişiz’ diyen… O günlerde bu komplo operasyonlarla ilgili ‘Türkiye bağırsaklarını temizliyor’ diyen sanki bir başkasıydı. Kameraya baka baka, hadi kameraların hafızası yok, aklı yok ama karşısındaki gazetecilerin gözünün içine baka baka bunu nasıl söyledi, kendine olan saygısını ne zaman bu kadar örseledi anlamak mümkün değil.”

Anahtar Kelimeler: Bursa , Bursa Haber , Bursa Haberleri , Bursa Son Dakika Haberleri

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap