Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Fatih Eryılmaz Corona Virüs ve Alınabilecek Önlemler

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Fatih Eryılmaz Corona Virüs ve Alınabilecek Önlemler
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Türk asıllı Kıbrıs’lı iş insanı Fatih ERYILMAZ tarihin en büyük salgınları arasında olmaya aday salgınlardan biri olan ve son yüzyılın en büyük salgınları listesine giren Corona virüs, tüm dünyada her geçen gün can almaya devam ediyor.

Bireysel ve toplumsal olarak alınan önlemlerin yanında, Corona virüse karşı işyerinde alınabilecek önlemler de virüsün yayılmasını engellemek için ciddi bir öneme sahiptir.

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Alınacak bu önlemler sayesinde hem kendinizi ve hem de iş arkadaşlarınızı, virüse karşı daha korunaklı hale getirmek mümkündür.

Corona Virüsü Karşı İşyerinde Alınabilecek Önlemler

Ateş Ölçümü

Kalabalık bir işyerine sahipseniz, servise binilmeden önce çalışanlarınızın ateşinin kontrol edilmesi, ateşi şüpheli seviyede olanların gerekirse bir süre işyerine alınmaması sağlıklı olacaktır.

Diğer taraftan kalabalık bir ortamda çalışıyorsanız, bu önlemi patronunuzun alması için telkinde bulunmanız herkesin sağlığı bakımından oldukça önemlidir.

Maske Kullanın

Fatih ERYILMAZ çalıştığınız ortam büyük ya da küçük olsun hiç fark etmeksizin, özellikle insanlarla yoğun irtibatın yaşandığı bir yerdeyseniz, kesinlikle tıbbi maske kullanımı uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Bunun yanında irtibatın yoğun olabileceği işyerlerinde eldiven kullanmakta, yine korona virüse karşı işyerinde alınabilecek önlemler arasında yer almaktadır. Maske ve eldiven kullanımı işyeri servisine binmeden önce başlayarak, bu önlem daha iyi bir etkiye sahip olması sağlanmalıdır.

Girişlerde Dezenfektan Kullanımı

İşyerine girişte tüm çalışanların ellerini dezenfekte etmeleri, Corona virüse karşı işyerinde alınabilecek önlemler arasındadır.

Bunu sağlamak daha çok işyeri sahibinin yapması gereken bir durum olduğu için, eğer bir çalışan iseniz işyeri sahibi ile bunu görüşmeniz fayda sağlayacaktır.

İnsanlarla Temastan Kaçının

İnsanlarla temas halinde olmanız, virüsün kolaylıkla yayılmasına neden olacaktır. Bu sebeple iş arkadaşınız ya da müşterileriniz ile tokalaşmak, sarılmak ve öpüşmek gibi şeylerden kaçınılması tavsiye edilmektedir.

Yüzeylerle Temastan Kaçının

Corona virüse karşı alınabilecek önlemler arasında yine alınabilecek önemli tedbirlerden biri de, yüzeylerle temas etmekten kaçınmaktır. İş yerlerinden herkesin sıklıkla temas ettiği yüzeylere mümkünse dokunmamak ya da dokunduktan sonra elleri bol sabunlu suyla yıkamak, tedbir olarak ciddi önem taşıyor.

Sosyal Mesafeyi Koruyun

İster imalat sektöründe ister perakende sektöründe hizmet veren olun, mutlaka diğer insanlarla olan mesafenizi koruyun. Perakende sektöründe iseniz insanların sizin bulunduğunuz yere en fazla 1,5 metreden fazla yaklaşmasına izin vermeyin.

Fatih ERYILMAZ Corona virüse karşı işyerinde alınabilecek tedbirler, yukarıda sayılanlara benzer şekilde çoğaltılabilir. İnsanlarla bu süreçte uzak durmaya çalışmak ve diğer koruyucu tedbirleri almak, virüsün bulaşma riskini en aza indirecektir temennimiz budur şeklinde açıklamada bulundu.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap