Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Fatih Portakal Savcılığa Sert Çıktı

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Fatih Portakal Savcılığa Sert Çıktı
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

FOX TV’nin sevilen ve oldukça izlenen ana haber programının sunucusu Fatih Portakal’a geçtiğimiz hafta yapmış olduğu Mersin Devlet Hastanesi ile ilgili haberden dolayı Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma açılmıştı. Soruşturma detaylarına göre Portakal ‘Devlet organlarını aşağılama’, ‘Hakaret’, ve ‘iftira’ suçlamalarına maruz kaldı. Bunun üzerine kendi resmi twitter hesabı üzerinden sert açıklamalar yaptı ve kararlılığını dile getirdi.

“Hakaret ve iftira davasını,” dediği davayı Sağlık Bakanlığı’nın açtığı belirten Portakal, karara tepkisini şu sözlerle ifade etti:

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

“Şaşırmadım, bekliyordum. Çünkü ilk iftira davasını bakan Lütfi Elvan’a biz açtık. Her haberin olduğu gibi bunun da arkasındayım. Sizlerden çekinip de habercilik yapmayanın gözü kör olsun, dili tutulsun.”

NE OLMUŞTU?

Sunucu Fatih Portakal, şehir hastanelerinin büyüklüğünden dert yanıp hastaların hastane içinde ulaşımda zorlandığını iddia etmiş, ekrana getirdiği koltuk değnekli bir hastanın MR çektirmek için çok uzun bir yolu yürümek zorunda kaldığını söylemişti.

Haberin ardından, ‘Devlet organlarını aşağılama’, ‘Hakaret’ ve ‘İftira’ suçları kapsamında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı.

FOX TV Spikeri Fatih Portakal ve Sorumlu Müdür İbrahim Onur Kumbaracıbaşı’nın soruşturmada şüpheli oldukları aktarılmıştı ve Bakırköy 1. Sulh Ceza Hakimliği aynı haberle ilgili FOX TV ekranlarında cevap ve düzeltme metni yayınlanmasına da karar vermişti.

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap