Fatih Terim Sıkıştıkça Batıyor: Bir Skandal Daha…

Damadı ile beraber bir restoranı basan Türkiye Milli Takımlar Futbol Direktörü Fatih Terim gündemden düşmek bilmiyor. Türkiye Futbol Federasyonu üyesi Selahattin Aydoğdu‘nun lokantasını basan ve gündeme gelen Terim hakkında yaşanılanlardan sonra eski Milli Kaleci Rüştü Reçber bir yazı kaleme aldı.

GURURUNLA GİT

Hürriyet Gazetesi‘nde köşesinde Fatih Terim‘e, “Kovulmadan, gururunuzla istifa edin” çağrısı yaptı. Bunun üzerine Fatih Terim’in kendisine mektup gönderdiğini ve cevabını da yarın vereceğini söyleyen Reçber, mektubu okurlarıyla paylaştı.

Reçber‘in Fatih Terim‘den geldiğini iddia ettiği mektupta, Terim‘in kullandığı dil dikkat çekti. Söz konusu mektupta, “Sana yaptığım yardımlar… Bende kalması gereken sırlar… O kalemi ve beynini sana ödünç verenler…” gibi ağır ithamlar ve tehditler bulunuyor.

İşte Fatih Terim’den geldiği iddia edilen mektup:

 

Sevgili Rüştü,

Bugün Hürriyet Gazetesi’nde engin futbol bilgin ile vizyonun, kıymetli tespit ve yorumlarınla süslediğin köşeni okudum.

Türkiye’nin amiral gemisi olan Hürriyet’te köşe sahibi olmanın öncesinde seni yakinen tanıyan, özellikle futbolculuk ve sonrasındaki sürede gelişimini gayet iyi bilen biri olarak günlük hayatında kullandığın kelime sayısından fazlasını yazılarında kullanabiliyor olmana çok sevindim. Sanırım bağlı olduğun yöneticilerin de bu akıcılıktan ve zengin ifade biçiminden memnundur.

Sana dair hatıralarımda iyisiyle kötüsüyle, eğrisiyle doğrusuyla, sevabıyla günahıyla ne çok şey olduğunu; bunların bir kısmında sana olan destek ve yardımlarımı, bir kısmında sadece bende kalması gereken anların bulunduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Kısaca aslında kim ve nasıl biri olduğunu biliyorum.

 
 

Bilmediğim ise köşende kimin kalemiyle yazdığın, sana kalemini ve aklını ödünç verenlerle birlikte ne tür beklenti ve menfaatlerinin olduğu ve daha önemlisi kıymet bilmez, vefadan anlamaz bu tavırların aslında içinde hep mi var olduğu yoksa sonradan mı edinildiği.

Belli ki hayat seni yormuş ve yıpratmış Rüştü. Belki de sevgi ve şefkat ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir ortamın da yok. Veya bilerek yada bilmeyerek bir yara açıldı sende ve sürekli kanatılıyor.

Üzülme Rüştü. Bunlar geçici ve telafi edilir şeyler. Sen, seni sen yapan değerlerinden vazgeçme. Kendinden başka kimseye güvenip yola çıkma, arkanı döndüğünde ne kadar yalnız olduğunu bilmek daha çok koyar adama. Sahadaki örnek futbolculuk modelliğini bozma.

Haa bir de herhangi bir şeyi yapmadan önce haddimi aşıyor muyum, aşmıyor muyum diye bir değil 2-3 kez düşün.

Hayat, ektiklerini biçtiriyor. Temennim, senin ektiklerinin sana zarar vermemesi ve ben nerede yanlış yaptım dedirtmemesi.

Benden yana endişen olmasın. Yazdıklarını ve niyetini ciddiye alacak ve yaygara çıkaracak değilim. Sadece hukuki süreci başlatacağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boyacı Ustası