Spor

Fenerbahçe’de Nani İle Yollarını Ayırdı


Spor

Luis Nani… 5 Temmuz’da binlerce taraftar tarafından karşılandı, yer yerinden oynadı. Ertesi gün imzayı attı. Beklentiler büyüktü, zaman zaman çok iyi maçlar oynadı ancak Fenerbahçe tarihine damga vuramadan yollar ayrıldı.Fenerbahçe taraftarları için geçtiğimiz yaz adeta rüya gibiydi. Yıldızlarla bir bir anlaşma sağlanıyor, Sarı-Lacivertliler transfere doymuyordu.

Taraftarları en fazla heyecanlandıran isimlerden biri de kuşkusuz Nani’ydi. Her konuda anlaşma sağlansa da Sabiha Gökçen Havalimanı’na inene kadar, “Yok canım, gelmez” yorumları yapıldı. 5 Temmuz’a İstanbul’a geldi, binlerce taraftar tarafından müthiş bir coşkuyla karşılandı. Adeta şehirde yer yerinden oynadı.

Ertesi gün de Saracoğlu’nda imzayı attı. Beklentiler çok büyüktü. Zaman zaman futboluyla kendisine hayran bıraktı. Antalyaspor filelerini son dakikada frikikten havalandırdıktan sonra müthiş golü kadar karın kasları da gündeme damga vurdu. Sezonun son haftalarında performansını artırsa da şampiyonluk için yeterli olmadı.

Nani aslında ayrılık sinyalini, Başakşehir yenilgisi sonrası, “Takım olamadık” sözleriyle Pereira ve arkadaşlarını eleştirdiğinde vermişti. Klas hareketleri, gol sonrası taklalarıyla hafızalara kazınan, taraftarın sevgilisi haline gelen Nani’nin Fenerbahçe macerası sadece 1 sezon sürdü…

Fanatik