Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Fethullah Gülen’den ‘Terör Örgütü’ İddialarına Cevap

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Fethullah Gülen’den ‘Terör Örgütü’ İddialarına Cevap
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

Fethullah Gülen, yapılanlarla insanların kuvve-i maneviyelerinin kırılmasının amaçlandığına dikkat çekerek, ”Bakın başınızın çaresine. Bu bir terör örgütüdür. Hâlâ burs veriyorsanız, hâlâ Kimse Yok mu unvanı altında kimse yok mu diyenlerin imdadına koşuyorsanız, hâlâ dünyanın değişik yerlerinde okul açıyorsanız, siz terör örgütüsünüz. Başınıza geleceğe hazır olun!..” diyorlar. Böyle demek suretiyle hâlâ mütereddit, beyne beyne olan insanları koparma adına psikolojik bir savaş yapıyorlar. Yaptıkları, insanları koparmaya çalışmak adına bir seviyesizliğin ifadesidir.” değerlendirmesinde bulundu.

Fethullah Gülen’in açıklamaları özetle şöyle:

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

KARINCAYI BİLE İNCİTMEYEN İNSANLARA ‘TERÖRİST’ DEMEK ALÇAKLIKTIR

”İnsan hayâ hissini yitirmişse, kendini edepsizliğe salmışsa, yaptığı hatalardan, yalanlardan, haramiliklerden, hırsızlıklardan, rüşvetlerden, irtikâplardan utanmıyorsa, o her haltı karıştırabilir. Fakat yaptıklarının hepsi yarın aleyhlerinde olabilecek, kendilerini tepetaklak cehenneme sürükleyecek mahiyette. Zira Allah diyenlerin önlerini kesmek istiyorlar. Bir karıncaya basmamış insanlara terör örgütü demek, zannediyorum, öyle bir alçaklıktır ki dünyada eşi, emsali görülmemiştir.

Her şeye rağmen siz yerinizde şimdiye kadar durduğunuz gibi hep sabit kadem olun. Bazı insanlar, sizden uzaklaşsalar da siz yerinizde durmasını bilmelisiniz. Siz olduğunuz yerde durursanız, arada oluşacak uzaklığı yarıya indirirsiniz. Bu uzaklaşma da onlara ait bir hata olur. Şayet onlar, bir gün pişman olur ve dönüp gelmek isterlerse, o zaman çok zahmet çekmez, işledikleri hataları değişik diyalektik ve demagojilerle telâfi etme gayreti içine girmezler.

Durduğunuz yerde durmanızın ve sabitkadem olmanızın bir manası da şudur: O yüksek karakterinizle, sövseler de yakışıksız söz etmeyin, döverlerse el kaldırmayın, kırarlarsa kırılmayın. Kur’an-ı Kerim ferman buyuruyor; De ki: Herkes yaratılışına göre davranır, kendi karakterinin gereğini sergiler.” (İsrâ, 17/84)

Kur’an, Firavun ile birlikte ‘mele’ adını verdiği işbirlikçilere dikkat çeker.

Firavun, zulüm, baskı, zorbalık ve despotizmin simgesidir. Firavun, mutlak hâkimiyet iddiasındadır. Bu mutlak hâkimiyeti tek insanın devam ettirmesi mümkün değildir. Dolayısıyla da, Kur’an, Firavun ile birlikte ‘mele’ adını verdiği işbirlikçilere dikkat çeker. ‘Mele’, Firavun’un etrafındaki alkışçılar ve onlarla çıkar ilişkilerine girmiş kimselerden müteşekkil bir topluluktur.

Siz ‘paralel’ safsatasına takılmadan, ‘terör örgütü’ safsatasına takılmadan hizmetlerinize devam edin. Evet, bunlar safsatadır, dünyayı güldüren şeylerdir. Hukuk karşısında onları mahcup edecek şeylere takılmadan, bildiğiniz doğru yolda, Kitap’a uyan yolda, Sünnet’e uyan yolda, Raşit Halifeler’e uyan yolda bugüne kadar yaptığınız hizmeti devam ettirin ve insanlığın imdadına koşun. Moralinizi hiç bozmayın. Onlar, şom ağızlarıyla Allah’ın yaktığı meşaleyi söndürmek istiyorlar, fakat Allah onu söndürmelerine fırsat vermeyecektir.”

Yeni Hayat Gazetesi

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap