Fethullah Gülen’e övgüler yağdıran Bekir Bozdağ: FETÖ’nün yargıda güçlenmesinin sebebi CHP

0

Fethullah Gülen’e övgüler yağdırdığı tweetleri silmek zorunda kalan ve Meclis’te yaptığı konuşmada CHP’li vekillere “Fethullah Gülen’e çete diyemezsiniz” diye bağıran Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “FETÖ’nün Türk yargısının içerisinde güç sahibi, yetkisi sahibi olmasını sağlayan adımın faili ve müsebbibi CHP’dir” dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Bayrampaşa’da “İç Anadolu Bölgesi Hemşehri Buluşması”na katıldı. Programa Bakan Bozdağ’ın yanı sıra AKP İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner katıldı.
Daha fazla mesaj

Alec Baldwin, “Rust”u çekerken yaptığı ölümcül…

Elkızı Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri: Fox TV Elkızı…

Bozdağ burada bir konuşma yaparak, “Şimdi bakın Türk Hava Yolları’nın rekabetini göze alamayanlar yasak koyuyorlar, Türk Hava Yolları’na binen yanına tablet alamaz. Kalitede rekabet edemiyor, hizmette rekabet edemiyor, müşteri memnuniyetinde rekabet edemiyor, dünyanın her yerine ulaşmada, her yerde buluşmada rekabet edemiyor. Yasaklarla Türk Hava Yolları’nın önünü kesmeye çalışıyorlar, 3. havalimanının önünü kesmeye çalışıyorlar. Güçleri yetti mi? Yetmedi. Yetecek mi? Allah’ın izniyle yine yetmeyecek. Onun için Türkiye’yi şaha kaldırmak için projeyi çizen, inşa ihalesini yapan, açılışını yapacak olan böylesi bir istikrarlı Türkiye ve bunları yapacak kadar zamanı olan güçlü iktidarlara bizim ihtiyacımız var” dedi.

“FAİLİ VE MÜSEBBİBİ CHP’DİR”

Bekir Bozdağ, “Biz 2010 anayasa değişikliğinde yargının kimsenin eline geçmemesi sağlayacak bir mekanizma kurduk, bir düzen kurduk. Ama bu kurduğumuz mekanizmayı o zaman CHP, Anayasa Mahkemesi’ne götürdü, iptal ettirdi. ‘Her bir hakim ve savcı HSYK üyeliği için bir kişiye oy verecek’ kuralı vardı, bunu seçme hakkının önünde engel görüp iptal ettirdi. Ortaya çıkan olumsuzluk, Ak Parti’nin anayasada yaptığı değişikliğin sonucu değildir. Bu CHP’nin Anayasa Mahkemesi’ne götürdüğü iptal davasının zorunlu sonucudur. FETÖ’nün Türk yargısının içerisinde güç sahibi, yetkisi sahibi olmasını sağlayan adımın faili ve müsebbibi CHP’dir. Böyle bir düzen olmasın, bunu engellemek istedik CHP’nin çıkardığı engelle başaramadık. İki seçim yaşadık, hakimlerle, savcılarla, HSYK ile konuşan ve onların taleplerini bilen biri olarak bana söyledikleri şey şu; Türkiye üçüncü defa böyle bir seçimi yaşamasın. Eğer Türkiye HSYK’yı aynı usulde seçerse, hukuk devleti de, yargı bağımsızlığı da, adalet de bundan en büyük zararı görür” diye konuştu.

FETHULLAH GÜLEN’E ÖVGÜLER YAĞDIRMIŞTI
Bozdağ, CHP’nin Fülen cemaati ile ilgili uyarılarını dikkate almamış ve Fethullah Gülen’in her zaman arkasında durmuştu.  Fethullah Gülen hakkında paylaştığı “Muhterem Fethullah Gülen hocaefendiye teşekkür ediyorum” tweet’lerini silmesiyle gündeme gelen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Meclis’te de muhalefete Gülen’i savunmuştu.Bozdağ TBMM Genel Kurulunda Fethullah Gülen’e ‘çete’ diyen muhalefet vekillerine tepki göstererek “Fethullah Gülen bu ülkenin yetiştirdiği değerli bir kıymettir. Seversiniz sevmezsiniz ama değerli bir insandır, bilge bir insandır.Bu ülkenin milli ve manevi değerlerine bağlı nesillerin yetişmesi için hizmetini yapıyor. Her şey de açık. Devletin denetimi gözetimi altında açık.Her şey göz önünde olan… Hakkında savcılık kararı olmayan birine çete derseniz ona haksızlık edersiniz” demişti.

[Haber görseli]

Silmek zorunda kalmıştı 

[Haber görseli]

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku