FETÖ’den ilk darbe: Başkan nasıl düşürüldü?

0

Cumhuriyet Halk Partisi’nden 2009 yılında Gemlik Belediye Başkanı seçilen Fatih Mehmet Güler, FETÖ/PDY’nin kumpasıyla görevden alınmıştı. Hakkında açılan 9 davadan 8’inden beraat eden Güler, kumpası anlattığı ‘Başkan Nasıl Düşürüldü?’ kitabını geçtiğimiz ay yayınladı.

CHP Nilüfer İlçe Başkanlığı’nda bir söyleşi yapan ve kitabını imzalayan Güler, “Ortada bir rant vardı, o ranta çomak soktuğum için kumpasa maruz kaldım.” dedi.

BANA KUMPAS KURANLARIN HEPSİ FETÖ’DEN TUTUKLANDI

Görevden 23 ay sonra görevden uzaklaştırılan Fatih Mehmet Güler, “Aslında orada dönen bir rant çarkı vardı, ona çomak soktuğum anlaşıldı. Beni görevden uzaklaştırdıktan sonra yerime bir belediye başkan vekili seçildi, cemaate yakın AK Partili bir isim seçildi. 3 yıl boyunca ben görevimden uzaklaştırılmaya devam ettim ve yerime de o AK Partili meclis üyesi devam etti.” ifadelerini kullandı.

MAHKEME: GÖREVİNE İADE EDİLMELİ

Daha fazla mesaj

Sözlerine devam eden Güler, “2014 seçimleri sonrasında mahkemeler bir karar verdi ve dedi ki, ‘Fatih Mehmet Güler’in 3 yıl görevden uzaklaştırması hukuka aykırı’.  Yani göreve iade edilmesi gerekiyor dedi. Ama iade edilecek bir görev yoktu çünkü görev süresi bitmişti.”

SEÇİLMİŞ BAŞKAN İNDİRİLMİŞ, KOLTUK İŞGAL EDİLMİŞTİ

“Sonra bir mahkeme kararı daha çıktı. Bu AK Partili meclis üyesi üç yıl süresince hukuksuz bir şekilde başkanlık koltuğunda oturmaya, işgal ettiğine karar vermiştir. Seçilmiş bir belediye başkanı hukuka aykırı bir şekilde indirilmiş ve yerine hukuksuzca bir meclis üyesi oturtulmuştu. Bir yandan da CHP indirilmiş AK Parti oturtulmuştu.

Benim hakkımda soruşturmaları doğrudan başlatan savcı Serkan Nogay, bununla yeterli kalmadı, tutuklanmamı istedi, sonra görevden uzaklaştırılmamı İçişleri Bakanlığı’ndan talep etti. O savcıyı bu davaya atayan başsavcı Zekeriya Bayazıt, fezlekeleri çeviren savcı Nurettin Canata, kaymakam Bilal Çelik, Vali Şehabettin Harput, yani tamamı FETÖ/PDY  yapılanması içerisinde bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alındılar. Bu 5 isim benim görevden alınmamın ve görevden uzak tutulmamın temelini oluşturan insanlardır.” sözleriyle FETÖ’nün halkın iradesine nasıl ipotek koyduğunu anlattı.

1

Cavit Kınalı

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku