Fetullah Gülen’in’in akrabası itirafçı oldu

0 4

Fetullah Gülen’in akrabası Mehmet Sait Gülen, darbe soruşturması kapsamında tutuklandı. Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanan Gülen, Savcı Yücel Erkman’a 9 sayfalık ifade verdi. Gülen, 2001 yılından itibaren Erzurum’daki Fetullah Gülen cemaatine ait öğrenci evlerine ders çalışmak amacıyla gitmeye başladığını belirterek özetle şunları anlattı:

CEMAAT EVİNE ÇAĞIRDI, YEMİN ETTİRDİ

“Benim gibi öğrencilerle yardım amaçlı ilgilenen Tahir kod ismini kullanan Süleyman Y. sınav tarihinden (10 Temmuz 2010) 5 gün ya da 1 hafta önce beni arayarak sorumluluğunda olan ve Erzurum Yıldızkent mevkisindeki cemaate ait eve çağırdı. Sait kod adlı Özcan S. ‘Sana bir şeyler göstereceğim ama bunu kimseye söylemeyeceğine dair yemin edeceksin’ dedi. Yemin ettikten sonra siyah renkli çantadan kâğıtları çıkardı. Kâğıtlardaki soruların 2010 KPSS lisans sınavına ait Genel Yetenek ve Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri testine ait olduğunu, ezberlememi söyledi. Doğru şıklar işaretlenmişti. Yaklaşık 3-4 saat süresince inceleyerek ezberledim.

SORULAR BİREBİR AYNIYDI

KPSS’den1-2 gün önce de Erzurum’da üniversite öğrencilerinin kaldığı yaklaşık 200 evden sorumlu olan ve ‘il abisi’ Ahmet kod adlı Muharrem V. beni Yıldızkent mevkisinde bulunan cemaate ait eve çağırdı. Laptop bilgisayarda  (aynı) sınava ait soru ve cevapları gösterdi. Doğru cevaplar kırmızı renkli işaretlenmişti. Önceden de gördüğüm için kolayca ezberledim. Sınava Erzurum’da girdim; soru ve cevaplar birebir aynıydı. Kolayca cevaplandırdım. Aldığım puan sonucuna göre düz memur olarak yerleşme durumum vardı.

HAKSIZLIK OLACAĞINI DÜŞÜNÜP TERCİH ETMEDİM

Ancak diğer adaylara haksızlık olacağını düşündüğümden devlet memurluğunu bilerek tercih etmedim. FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile aidiyetim yoktur. Elime bayrağımızı alarak ben de sokaklara tepki amaçlı çıktım. Halkına ve polise saldırına silah sıkan FETÖ’nün bu yaptıklarını kesinlikle tasvip etmiyorum.”

(Hürriyet)

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku