Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Fikirtepe’de konut fiyatları TL’den ‘dolar’a dönüşecek

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Fikirtepe’de konut fiyatları TL’den ‘dolar’a dönüşecek
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

 İlk etabın yaklaşık yüzde 70’ini satan Baysaş İnşaat, ikinci etap için yüzde 25 oranında ön talep topladı. İkinci etap lansmanında konuşan Baysaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Aydın, Fikirtepe’de metrekare fiyatlarının 7-8 bin liradan başladığını ancak asıl bandın 10-12 bin lira arasında olması gerektiğini söyledi. 2017 yılında dönüşümü süren adaların yüzde 70’inin tamamlanacağını tahmin ettiklerini belirten Aydın, özellikle 4 yıl içinde Büyükşehir Belediyesi’nin de yapacağı master planla birlikte bölgenin asıl değerinin anlaşılacağını dile getirdi. Aydın, “Fikirtepe, dört yıl sonra Türkiye’nin en prestijli bölgesi olacak. Bölgede metrekare fiyatları dolarla ölçülecek” dedi.

Ağustosta başlıyor
Fikirtepe’deki güncel durumla ilgili bilgileri de paylaşan Aydın, bölgede bulunan 57 adadan 24’ünün çözüme ulaştığını ifade etti. 14 firma ruhsat alarak projelerini devam ettirdiğini söyleyen Aydın, 10 firmanın da ruhsat alma aşamasında olduğunu dile getirdi. 
Şemsettin Aydın, Fikirtepe’de ilk yaşamı İstanbul 216 projesinde başlatmayı hedeflediklerini ve bu kapsamda ilk blokta yaşamın ağustos ayında başlamasını hedeflediklerini söyledi. Proje tamamlandığında yüzde 50 oranında prim yapacağını öngördüklerini anlatan Aydın, “Projemizi ilk satışa çıkardığımızda metrekare birim fiyatı 6 bin 500 liradan başlıyordu. Şimdi ise proje genelinde metrekare fiyatları 8 bin lira oldu, daha da değerlenecek” dedi.  
24, 24 ve 13 katlı 3 blokta toplam 579 konuttan meydana gelen ikinci etapta, bir adet home ofis bloğu ile iki adet konut bloğu bulunuyor. 30 Mart tarihinde inşaatına başlanan ikinci etabın 2018 yılının haziran ayında sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor. İkinci etaptaki fiyat politikasıyla ilgili lansmana özel bir ay boyunca peşin ödemelerde yüzde 15 indirim yapacaklarını söyleyen Aydın, fiyatların ise 398 bin liradan başlayarak 2 milyon 275 bin liraya kadar çıktığını anlattı. 

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Ayda 600 bin TL kira
Şemsettin Aydın, Fikirtepe’de İstanbul 216 projesinin ilk etabında 350, ikinci etabında 370 hak sahibiyle anlaştıklarını, bu kapsamda hak sahiplerine aylık ödenen kira bedelinin ise 600 bin lirayı bulduğunu açıkladı. Aydın, “Bizden danışmanlık hizmeti isteyen firmalar oluyor. Çünkü çok zor bir dönüşümü başardık. Yerinde dönüşüm olduğu için herkesle birebir anlaşmak çok zordu. Projede arsa sahipleriyle birinci etapta yüzde 55-45, ikinci etapta ise yüzde 52-48 oranında anlaşmamız var” dedi. 
 

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/fikirtepe-de-konut-fiyatlari/ekonomi/detay/2236553/default.htm

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap