Filistin’de salgında dördüncü dalga endişesi artıyor

0

[ad_1]

Daha fazla mesaj

Kraliçe Bu Önemli Dünya Etkinliğine Katılma Planlarını Neden…

Uzayda bir iş gezisinde üçlüye bir mektup


Filistin Sıhhat Bakanlığı Hastaneler İdaresi Genel Müdürü Neci Nezzal yapmış olduğu yazılı açıklamada, COVID-19 vakaları içinde hastanelerde tedaviye gerekseme duyanların sayısında artış yaşandığını belirtti.


Nezzal, “Geçtiğimiz dönemde olay ve hastaneye yatış sayılarında azalma olmuştu. Fakat şimdi durum daha da kötüye gidiyor ve biz bunu Delta varyantının Filistin’e girmesinin başlangıcından beri bekliyorduk.” dedi.


İşgal ve kuşatım altındaki Filistin topraklarının COVID-19’un dördüncü dalgasına girdiğine ilişkin ciddi endişelerinin bulunduğunu vurgulayan Nezzal, Sıhhat Bakanlığının lüzumlu tedbirleri aldığını ve hasta kabulüne hazır bulunduğunun altını çizdi.


Ortalama 800 yeni olay tespit edildi


Filistin Sıhhat Bakanlığı, son 24 saatte 798 kişinin COVID-19 testinin pozitif çıktığını deklare etti.


Açıklamada, vakalardan 349’unun işgal altındaki Batı Şeria’da, 404’ünün de kuşatım altındaki Gazze Şeridi’nde tespit edilmiş olduğu ifade edildi.


Son verilerle ortalama 5,2 milyon nüfusa haiz Filistin’de toplam olay sayısı 351 bin 798’e ulaştı, virüs sebebiyle 3 bin 893 şahıs ise yaşamını yitirdi.[ad_2]

yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku