Yazı İçi Başlık Üstü Reklam Alanı

Formula 1 Aracında 20 Yıllık Teknoloji

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Formula 1 Aracında 20 Yıllık Teknoloji
Yazı İçi Makale Üstü Reklam Alanı

McLaren bütün tecrübesini ve yeteneğini 106 Formula 1 aracına yatırıyor. Ancak bu aracı bu kadar mükemmel yapan özel bir detay var. 20 yıllık bir dizüstü bilgisayar. McLaren‘in 100 F1 modelinden beri kullanılıyor. 90’lı yılların başlarından kalma bir Compaq dizüstü bilgisayar üretim içerisinde hala görevini başarıyla yerine getiriyor.

Bilgisayar İlginç Bir Özelliğe Sahip  

İçerik Sayfası Reklam Alanı
 

Basın sözcüsü şirketin neden hala daha bu özel Compaq bilgisayarları kullandığını açıkladı. Bu bilgisayarda yer alan CA kartları üretim sürecinde oldukça büyük bir öneme sahip. CA kart kabaca DOS bazlı bilgisayarın yazılımı ile araba arasında bir iletişim sağlıyor. CA kartların ne olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Bu gayet doğal çünkü artık günümüzde kullanılan bir teknoloji değil. Conditional Access kartları güvenlik ve kopya koruma için entegre edilmiş özel bir kart. Günümüzde ise bunun yerini artık akıllı kartlar ve özel erişim kodlarına sahip USB’ler aldı.

İlginizi Çekebilir: En Şık Laptop Modelleri Şirket Arayış İçerisinde  

Mclaren formula 1 araçlarının servisinde Compaq LTE 5280 modeli dizüstü bilgisayarları kaynak olarak kullanmaya devam ediyor ancak şirket bir taraftan da modern bilgisayarlara uyumlu yeni bir arayüz üzerinde çalışıyor. Sonuçta bu eski bilgisayarları aramak ve bulmak çok kolay değil. 20 yıllık olan Compaq’ın dünyanın en hızlı üretim aracının üretiminde önemli bir etmen olması gerçekten şaşırtıcı.

2016’da Alınabilecek En İyi Dizüstü Bilgisayarlar!
Haberin videosunu izlemek görseller için tıklayın.

 

KAYNAK : Milliyet

Yazı İçi Makale Altı Reklam Alanı
Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap