G.Saray’ın yeni stadyumunun ismi belli oldu!

Türk Telekom ile stat isim konusunda sponsorluğu sona eren Galatasaray, NEF ile anlaştı. 5+5 senelik protokol imzalayan sarı-kırmızılıların kasasına 725 milyon TL + KDV girecek. Yapılan anlaşma sonrası stadın yeni adı "Ali Sami Yen Spor Kompleksi NEF Stadyumu" oldu. Başkan Burak Elmas ve NEF Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur, düzenlenen sponsorluk anlaşmasında çarpıcı açıklama yaptı.

0

Türk Telekom ile anlaşması sona eren Galatasaray, stat isim sponsorluğu için NEF ile anlaştı.

Sarı kırmızılılar bu anlaşma doğrultusunda 10 yıl için 725 milyon TL + KDV kazanacak. Başkan Burak Elmas anlaşmayı düzenlenen basın toplantısında resmen duyurdu.

 

 

İşte Burak Elmas’ın o açıklamaları:

Seçim döneminde Galatasaray taraftarına sözler vermiştik, yerine getirmek için çaba harcıyoruz. Sözlerden bir tanesi de stat isim hakkıyla yeni protokolydi. Bu süreçte ön protokol imzalamıştık yabancı bir firmayla ama detay çalışmalarda koşullarda anlaşamadık.

Bu süreçten sonra Galatasaray’la beraber olmayı isteyen firmalar ile görüşmeler yaptık. Sevgili Erden Timur, Galatasaray’a en iyi teklifi sundu. Benim için bu beraberliğin diğer bir özelliği de var. Erden Timur içimizden biri, çok iyi bir Galatasaraylı.

“TÜRK SPOR TARİHİNİN EN BÜYÜK ANLAŞMASI”

Bu anlaşma ve forma sponsorluk anlaşmasıyla beraber Galatasaray tarihinin en büyük iki sponsorluk anlaşmasını yaptık. Bir önceki stadyum isim anlaşması 30 000 000 TL + KDV’ydi. Türk spor tarihinin en büyük stadyum isim sponsorluğu oldu.

Bu anlaşmanın 5+5 yıl ve artan rakamlarla nakit gelecek. Bu sefer stadyum isim hakkında kulübümüz ve amatör şubelere de gidecek. Nakit akışını SPK sebebiyle paylaşamıyorum ama her senenin parası belirtilen takvimlerde ödenecek.

Tüm anlaşma nakit karşılığıdır, nakit alacağız. Erden beyin (Timur) Galatasaray’a ve Türk sporuna yaptığı bu destekten dolayı teşekkür ediyoruz.

“ERDEN BEYİ BAŞKAN OLARAK GÖRMEK İSTERİM”

Önümüzdeki 1-2 seneyi kurtarıp popüler olmaktan ziyade Galatasaray’ın 10 yılını kurtarmayı amaçlıyoruz. Sadece bu kaynakta değil, gelen tüm kaynaklarda amacımız borcu ödemek ve gelir artırmak. Erden beyi (Timur) ilerleyen senelerde inşallah başkan olarak görmek isterim.

“FESİH MADDESİ VAR”

Sözleşmede Galatasaray’ın lehine fesih maddesi var. Anlaşma 5+5 senelik fakat çok daha iyi bir sponsor çıkarsa protokol feshedilebilir. Bu madde karşılıklı anlaşılarak protokolye koyuldu

.

80%
Awesome
  • Design
yorum Yap

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku